3 mistrzowskie, domowe maski do włosów

3 mistrzowskie, domowe maski do włosów

Niewątpliwą zaletą domowych maseczek do włosów jest ich naturalny skład oraz to, że od początku do końca, na każdym etapie powstawania maski masz kontrolę nad jej składem, czyli tak naprawdę nad jakością maseczki. Dzięki temu możesz stworzyć kosmetyk, precyzyjnie trafiając w potrzeby Twojej skóry lub włosów.

Najlepsze domowe maseczki do włosów to te, które z łatwością możesz przygotować z produktów, które masz w kuchni. Możliwości jest wiele: siemię lniane, banany, awokado, oliwa z oliwek, jogurt naturalny, miód, jajka, mleko oraz ocet jabłkowy lub sok z cytryny – to te najpopularniejsze, które od dawna są znane i stosowane jako naturalne kosmetyki. Wiele osób stosuje w pielęgnacji włosów jabłka, które w połączeniu z olejkiem lub miodem są nie tylko doskonałą maską na włosy, ale i do twarzy. Do tworzenia kosmetyków DIY możesz też wykorzystać produkty, które stosujesz w codziennej pielęgnacji: naturalne olejki kosmetyczne, wszelkiego rodzaju glinki, sok z aloesu, hydrolaty, napary ziołowe i olejki eteryczne.

DIY – Domowa maska z olejków na suche włosy

Ta maska to remedium na przesuszone, zniszczone włosy. Jest stworzona na bazie aż 3-ch olejków roślinnych: rycynowego, kokosowego i ze słodkich migdałów, które łączą się z żółtkami i miodem. Jest silnym wsparciem w pielęgnacji włosów łamliwych i delikatnych, które potrzebują nawilżenia i ochrony.

  • 3 żółtka,
  • 3 łyżki naturalnego miodu,
  • 1 łyżka mleka,
  • 1 łyżka nierafinowanego oleju kokosowego,
  • 1,5 łyżki oleju ze słodkich migdałów,
  • 1 łyżka oleju rycynowego,
  • 1 łyżka soku z cytryny.

Wszystkie składniki maseczki wymieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji (olej kokosowy należy wcześniej ogrzać w kąpieli wodnej). Nałóż maseczkę na wilgotne włosy i pozostaw na godzinę. Możesz okryć włosy foliowym czepkiem fryzjerskim i nałożyć na głowę turban z ręcznika – w ten sposób maseczka działa intensywniej, ponieważ ciepło aktywuje jej składniki. Zmyj maskę szamponem – jeśli to konieczne, umyj włosy dwa razy, aby dobrze usunąć naturalne olejki.

DIY – Nabłyszczająca maseczka z oliwy i miodu

To maseczka odpowiednia dla wszystkich rodzajów włosów. Wspaniale je nabłyszcza i wygładza, oraz sprawia, że włosy łatwiej się rozczesują.
Połączenie oliwy z żółtkami, miodem i jogurtem to klasyka, którą chętnie stosowały nasze babcie i prababcie, żeby wzmocnić włosy i wydobyć ich naturalny blask.
Maseczka nie tylko upiększa, ale i chroni włosy przed działaniem czynników zewnętrznych, a końce włosów przed rozdwajaniem.

  • 3 łyżki naturalnego miodu,
  • 2 żółtka,
  • łyżka jogurtu naturalnego,
  • 2 duże łyżki oliwy z oliwek,
  • pół banana.

Wymieszaj żółtka z oliwą i jogurtem. Banana rozgnieć widelcem.
Połącz i wymieszaj wszystkie składniki, aż maseczka będzie miała jednolitą konsystencję. Powstałą papkę nałóż na wilgotne włosy i pozostaw na około 30 minut. Na głowę nałóż foliowy czepek fryzjerski i owiń głowę w ręcznik, aby zintensyfikować działanie maseczki. Jeśli masz czas – ogrzewaj przez chwilę turban gorącym nawiewem suszarki.

DIY – pokrzywowa maseczka z glinką

Glinki są doskonałe nie tylko w pielęgnacji twarzy, ale również włosów i skalpu. Glinka to proszek, powstały na skutek wietrzenia minerałów. Ma ich wiele w składzie, więc dobrze odżywia, a dodatkowo oczyszcza skórę głowy z sebum, toksyn, zalegających, mikroskopijnych resztek kosmetyków, lekko unosi włosy u nasady, nadaje im lekkości i blasku. Ta maseczka doskonale wzmacnia też włosy, zapobiega ich wypadaniu i zakwasza je oraz wydobywa piękny, naturalny blask. Regularnie stosowana może spowolnić przetłuszczanie się włosów i łagodzi stany zapalne skóry głowy.

  • 2 łyżki glinki Ghassoul,
  • 3 łyżki naparu z pokrzywy,
  • 2 łyżki octu jabłkowego,
  • 5 kropli olejku eterycznego – do pielęgnacji włosów nadaje się olej lawendowy, z mięty lub cytryny.

Wszystkie składniki maseczki połącz dokładnie w miseczce i wymieszaj plastikową lub drewnianą łyżką (pamiętaj, że do mieszania glinek nie stosuje się nigdy metalowych łyżeczek, ponieważ w zetknięciu z metalem tracą one swoje właściwości). Przygotowaną papkę nałóż na wilgotne włosy, nałóż foliowy czepek i pozostaw na głowie przez 20-30 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *