Te składniki pomogą twojej skórze!

Te składniki pomogą twojej skórze!

Skóra twarzy i ciała nie może obejść się bez niektórych składników. To właśnie one pomagają nam zachować ładny i młody wygląd. Dbają o ujędrnienie, prawidłową pigmentację, odpowiedni poziom nawilżenia i kolagenu. Gdzie znajdziemy te drogocenne składniki? Są obecne w naturalnych lub aptecznych kosmetykach.

Kwas hialuronowy

Jest to naturalna substancja, która powstaje w organizmie człowieka. Obecny jest między innymi w łzach i mazi stawowej; stanowi składnik skóry właściwej. Kwas hialuronowy dba o odpowiednie nawilżenie naskórka, zapewnia jej elastyczność oraz brak zmarszczek i przebarwień. Jednak z wiekiem ilość tego cennego składniku maleje. Skóra jest narażona na przesuszenie, powstawanie zmarszczek i inne mechaniczne uszkodzenia. Aby jak najdłużej zachować młody wygląd, stosować można kosmetyki lub zabiegi z kwasem hialuronowym. Bardzo popularne są implanty wypełnione żelem hialuronowym lub mezoterapia, podczas której ostrzykuje się skórę twarzy. Wspomniany wyżej składnik wykorzystywany jest także w kroplach do oczu lub soczewkach kontaktowych.

Retinol

Ten organiczny związek chemiczny, pochodna witaminy A, jest bardzo ważny dla skóry. Posiada silne właściwości złuszczające i oczyszczające. Może okazać się pomocny zwłaszcza przy przebarwieniach, wiotkiej skórze i zmarszczkach. Retinol spaja połączenia międzykomórkowe w skórze; może także wspomóc produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego. Dzięki kuracji tym składnikiem skóra staje się gładka i jędrna, zmarszczki zostają wygładzone, a przebarwienia posłoneczne i potrądzikowe – rozjaśnione.

Ceramidy

Zaliczają się do grupy lipidów, czyli substancji natłuszczających skórę. Dodatkowo, zapewniają nieprzepuszczalną dla wody barierę, uelastyczniają skórę i wspomagają utrzymanie odpowiedniej temperatury. Niestety, ceramidy ulegają zniszczeniu w wyniku stosowania mydeł, detergentów i innych szkodliwych czynników chemicznych. Co więcej, po 40 roku życia skóra w ogóle ich nie wytwarza. Aby zapobiec nadmiernej utracie ceramidów i aby poprawić ogólną kondycję skóry, należy stosować odpowiednie kosmetyki. Produkty te powinny być dobrane do rodzaju skóry twarzy i naszych potrzeb.

Kwasy AHA/BHA

To chyba najbardziej popularne składniki, które pomagają nam w pielęgnacji skóry. Kwasy AHA (rozpuszczalne w wodzie) oddziałują na wierzchnią warstwę skóry, a kwasy BHA (rozpuszczalne w oleju) działają w głębszych partiach skóry. Kwasy AHA i BHA pomagają w złuszczaniu naskórka, rozjaśniają przebarwienia i spłycają zmarszczki. Dodatkowo, uelastyczniają i oczyszczają skórę oraz przygotowują ją do przyjęcia kolejnych składników obecnych w kosmetykach pielęgnacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *