Pielęgnacja skóry trądzikowej krok po kroku

Pielęgnacja skóry trądzikowej krok po kroku

Skóra trądzikowa wymaga szczególnej pielęgnacji. Wybór kosmetyków i zabiegów, makijaż i codzienna rutyna muszą być odpowiednio przemyślane. O cerę trądzikową należy dbać przez cały rok i to nie tylko w domu. Kurację powinno rozpocząć się również w gabinecie dermatologicznym. Zatem co możesz sama zrobić dla swojej cery?

Krok 1: oczyszczaj

Oczyszczanie to podstawa pielęgnacji cery trądzikowej. Resztki makijażu, sebum, pot, kurz i inne zanieczyszczenia nie mogą pozostać na twojej twarzy choćby przez najkrótszy czas. Myjąc skórę, zwróć uwagę na skład kosmetyków. Cera trądzikowa nie lubi bowiem agresywnego oczyszczania i silnie działających produktów. Najlepsze będą preparaty o lekkiej formule przeznaczone dla cery wrażliwej.

Krok 2: chroń przed słońcem

Aby zapobiec pojawianiu się blizn i przebarwień na skórze trądzikowej, należy zabezpieczać ją kremem z filtrem UV. Mimo że słońce wysusza wypryski, to w przyszłości może doprowadzić do pojawienia się niedoskonałości. Cerę trądzikową należy ochraniać przez cały rok, kosmetykami z faktorem o minimalnej wartości 20 SPF. Używając takich kosmetyków, zapobiegniesz również fotostarzeniu i powstawaniu zmarszczek.

Krok 3: nawilżaj

Niektórym z was może wydać się to dziwne, ale nawet skórę trądzikową należy nawilżać. Dzięki stosowaniu kosmetyków o takim działaniu zapobiegniesz przetłuszczaniu się cery, powstawaniu nowych wyprysków i świeceniu się skóry w strefie T. Formuła nawilżających produktów powinna być lekka, niezapychająca porów skóry i zawierająca odżywcze składniki. Co ciekawe kosmetyk taki z powodzeniem może zastąpić bazę pod makijaż. Jeżeli nie wiesz, jak preparat będzie odpowiedni dla twojej buzi, to poproś o pomoc dermatologa lub farmaceutę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *