Oval Brush, szczotki do makijażu – innowacja i wygoda?

Oval Brush, szczotki do makijażu – innowacja i wygoda?

Istnieje wiele technik makijażu i mnóstwo produktów o różnych właściwościach. Ile kobiet, tyle sposobów malowania. Innowacja jednak dopiero nadchodzi. Tradycyjne gąbki i pędzle mają konkurencję, czyli szczotki do makijażu. Oval brushes szturmem wchodzą na rynek i podbijają serca kobiet jako najlepsze rozwiązanie do nakładania produktów do makijażu. Jakie są w rzeczywistości?

Rewolucyjna technika makijażu

Nowa technika nakładania produktów do makijażu weszła na rynek już kilka miesięcy temu, ale nadal wzbudza wiele kontrowersji. Szczotki do nakładania pudru szybko zyskały rzeszę zwolenników nowinek ze świata gadżetów, ale równie wielu jest przeciwników. Najważniejsze jednak, że wokół szczotek do makijażu narodziło się tak wiele dyskusji, że można rzeczywiście mówić o rewolucji w dziedzinie makijażu.

Zainteresowanie światowych marek

Prekursorem szczotek do makijażu jest prawdopodobnie marka Artis, która wypuściła na rynek pierwsze szczotkowe pędzle pod szyldem Artis Beautiful Makeup Brushes. Aktualnie są jednymi z bardziej pożądanych szczotek do makijażu – odznaczają się elegancją, precyzją wykonania, luksusową jakością i różnorodnością. Swoje okrągłe pędzle Masterclass Brush wypuściła również marka MAC Cosmetics, kupimy je w kilku rozmiarach. Oprócz tych dwóch najpopularniejszych marek pojawiło się wiele innych producentów szczotek do podkładu, stąd do wyboru mamy m.in. O! Wow Brush, My Beauty Tool Brush, szczotki Dresslink, BeBella Cosmetics, a także na wielu chińskich stronkach zakupowych.

Charakterystyka oval brushes

Szczotki do makijażu mają wiele zalet, ale także sporo wad. Ciężko jest odpowiednio je rozdzielić, bo wedle uznania ktoś może uznać za plus cechę, która dla kogoś innego jest wadą. Oval brushes sprawdzają się wyłącznie do nakładania mokrych kosmetyków m.in. podkładów, korektorów, bronzerów lub kremowych cieni i różów. Mają długą wyprofilowaną rączkę, która sprawia, że technika makijażu szczotkami znacząco się różni. Jedni mówią o ułatwieniu, natomiast inni podkreślają, że wcale nie jest lepiej. Zbite włosie w zależności od rodzaju oval brush i marki może być bardziej okrągłe lub owalne, krótsze lub dłuższe, twardsze lub bardziej miękkie. Cała technika makijażu na myśl przywodzi masaż twarzy okrężnymi ruchami masażera na długim kijku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *