Metale szlachetne w pielęgnacji – złoto, srebro i platyna

Metale szlachetne w pielęgnacji – złoto, srebro i platyna

Złoto, srebro lub platyna – na myśl o nich budzi się w nas nutka hazardzisty. Te drogocenne metale szlachetne coraz chętniej wykorzystuje się jednak nie tylko u jubilera, ale w… kosmetologii. Są luksusowe, naturalne i wykazują bardzo dobre właściwości pielęgnacyjne dla skóry. Poznaj właściwości nanokoloidów metali szlachetnych.

ZŁOTO – odmładzanie

Złoto koloidalne to produkt kosmetyczny o wielowymiarowym zastosowaniu. Już od starożytności znane są właściwości tego minerału, który uważano za sekret zdrowia i młodości. Aktualnie 24-karatowe złoto coraz częściej stosuje się w produktach odmładzających oraz do zabiegów upiększających. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, że złoto zmniejsza istniejące zmarszczki i zapobiega pojawianiu się nowych; stymuluje proces oczyszczania organizmu poprzez skórę; wykazuje działanie antybakteryjne, a więc sprawdza się w leczeniu ropni, liszajów, wysypek i trądziku; stymuluje syntezę kolagenu przyczyniając się do regeneracji skóry.

SREBRO – leczenie

Okłady ze srebra od wieków stosowano w celu przyspieszania procesu gojenia. Skuteczność srebro zawdzięcza temu, że działa podobnie do antybiotyku – zabija nawet kilkaset rodzajów patogenów, niszczy grzyby, eliminuje pasożyty, działa przeciwzapalnie, wzmacnia odporność, wykazuje działanie odkażające i oczyszczające. Jak działa srebro na skórę? Srebro koloidalne najlepiej sprawdza się w leczeniu trądziku, oparzeń, opryszczek, brodawek, grzybic, ospy wietrznej, zapaleń skóry, otwartych ran, skaleczeń, ukąszeń, łuszczycy, wysypek i innych chorób skórnych. Srebro, w odróżnieniu od odmładzającego złota, działa na poważny problem.

PLATYNA – regeneracja

Nanokoloidy platyny spotyka się w kosmetykach pielęgnacyjnych nieco rzadziej niż złoto i srebro, choć także udowodniono dermatologiczne działanie tego metalu. Jak działa platyna na skórę? Przede wszystkim skutecznie zmniejsza widoczność przebarwień, rozświetla cerę, nawilża, ujędrnia i wykazuje działanie odmładzające. Witalność skóry uzyskuje się także poprzez działanie rekonstrukcyjne platyny na skórę – ten metal szlachetny ma zdolność rekonstrukcji uszkodzonej lub zdeformowanej skóry. Naturalna platyna nie ma sobie równych w regeneracji skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *