Garderoba zapachowa – skompletowałaś już swoją?

Garderoba zapachowa – skompletowałaś już swoją?

Kobiece szafy pękają w szwach, garderoby nie mogą pomieścić niezliczonej ilości ubrań i butów, a na każdy dzień roku możemy założyć inny strój. Bardzo dużą wagę przykładamy do wyboru odpowiedniego stroju, który dopasowujemy do okazji, pory dnia, pogody, a nawet swojego nastroju. Pojawia się więc pytanie, dlaczego wobec tego mamy tylko jedne perfumy?

W zapach też można być ubranym, on też może odzwierciedlać nasz nastrój, wzbudzać uczucia odpowiednie do okazji lub świetnie komponować się z porą roku. Nie ma więc perfum uniwersalnych, idealnych każdego dnia. Zdarzyło ci się wyjść kiedyś z domu bez perfum, bo stwierdziłaś, że ulubiony zapach dziś ci nie odpowiada? W tym momencie przydałyby się inne perfumy, które odpowiadałyby tamtej chwili. Właśnie z takich i podobnych powodów kobiety coraz chętnie tworzą swoje garderoby zapachowe – inwestują w perfumy i wody perfumowane odpowiednie na różne okazje.

Skompletowanie garderoby zapachowej wymaga czasu tak, jak czasochłonne jest gromadzenie mnóstwa ubrań w szafie. Oprócz czasu liczą się też pieniądze, bo dobre perfumy są kosztowne. Nie trzeba więc od razu kupować hurtem perfum na każdy dzień miesiąca, a wystarczy po kolei zaopatrywać się w zapachy odpowiednie do kilku sytuacji. Jakich? Podpowiadamy poniżej.

1. Zapach na co dzień

Obowiązkowym punktem w garderobie zapachowej są delikatne i świeże perfumy na co dzień. Chyba nikt nie lubi być otoczony mocno duszących i ciężkim zapachem w ciągu dnia. Prędzej potrzeba nam delikatnego, orzeźwiającego i świeżego aromatu, który uspokoi nas trochę w codziennym biegu.

2. Zapach do pracy

Kolejna pozycja to równie delikatny zapach do pracy. Najlepiej, gdyby nie był mocno intensywny i duszący, żeby nie przytłaczał współpracowników. Do pewnego momentu dwie pierwsze kategorie mogą obejmować te same perfumy, ale warto potem zainwestować w inny zapach na codzienne wyjścia niezwiązane z pracą, aby nie kojarzyć ich z pracą.

3. Zapach na weekend

W ciągu tygodnia stawiamy na lekkie aromaty, ale na weekend można dodać odrobiny ekstrawagancji swojej stylizacji otulając się bardziej ostrym zapachem. Tutaj wiele zależy od charakteru – dla domatorki lepszy będzie np. ziołowy zapach, a sportsmenka dobrze poczuje się w aromatach energetycznych.

4. Zapach na specjalne wyjście

Najlepszym momentem dla intensywnych, bardzo zmysłowych i kobiecych zapachów są specjalne okazje, np. randka, wesele, kolacja w restauracji. Stylizację na wieczorne wyjście najlepiej dopełnią uwodzicielskie perfumy np. intensywnie kwiatowe lub te, które mają w sobie nuty afrodyzjaków.

5. Zapach na wakacje

Najlepszym momentem na odprężenie są wakacje. Aby zapomnieć o pracy i codziennych zajęciach, warto mieć perfumy przygotowane specjalnie na urlopowy wyjazd. W zależności od miejsca, w którym lubimy spędzać wolny czas i naszego charakteru odpowiednie będą m.in. zapachy orientalne, cytrusowe, kwiatowe lub bardziej morskie.

6. Zapach na zły dzień

Nie ma chyba kobiety, która nie miałaby przynajmniej raz w miesiącu takiego momentu, w którym humor psuje się z powodu najmniejszych drobnostek. Warto mieć na taki czas zapach, który przyniesie ukojenie i zrelaksuje. Perfumy w tym przypadku istnieje dowolność, bo jednych relaksuje mocno intensywny, orientalny zapach, a innych aromat świeżości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *