Czy przebarwień można pozbyć się raz na zawsze?

Czy przebarwień można pozbyć się raz na zawsze?

Na pewno da się je nieco rozjaśnić. A jeżeli zależy ci na naprawdę ślicznej skórze, koniecznie przeczytaj ten tekst. Poznasz proste zabiegi, które pomogą ci uporać się z tymi nieestetycznymi plamkami. Znów poczujesz się atrakcyjna i piękna.

Zacznijmy od tego, czym są przebarwienia. Otóż plamki, blizny i wszystkie pozostałości po trądziku lub zbyt długim opalaniu się powstają w wyniku zaburzeń w melanocytach. Są to komórki produkujące melaninę, czyli barwnik odpowiedzialny za kolor skóry. Jeżeli dochodzi do nadprodukcji melaniny, na powierzchni skóry pojawiają się nieestetyczne plamy. Przebarwienia powstają zazwyczaj na skutek działania promieni słonecznych i niewystarczającej ochrony przed promieniowaniem UV. Jakie są przyczyny powstawania przebarwień? Tych jest naprawdę sporo. Do najczęściej wymienianych przez lekarzy dermatologów należą: zmiany hormonalne, trądzik, przyjmowanie niektórych leków, niektóre choroby, nadmierne opalanie się, niewłaściwa pielęgnacja skóry po zabiegach kosmetycznych, procesy starzeniowe skóry.

Czy przebarwieniom można zapobiegać? I tak, i nie. Tak, bo możemy stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym, właściwie pielęgnować skórę skłonną do trądziku, po prostu dbać o siebie. Jednak nie zawsze mamy wpływ na powstawanie przebarwień. Chodzi tu między innymi o problemy hormonalne, uwarunkowania genetyczne, przyjmowanie leków, które nie mają innych zamienników działających łagodniej.

A jak usunąć przebarwienia? Po pierwsze, o skórę należy właściwie dbać. Oczyszczanie, nawilżanie i ochrona przeciwsłoneczna są bardzo ważne. Pamiętaj, że najważniejsza jest profilaktyka: lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Małe i jasne przebarwienia usuniesz w domu, stosując kosmetyki apteczne z zawartością kwasów lub witaminy C. Pomoże ci również peeling przeprowadzany kilka razy w tygodniu. Jeżeli twoim problemem są rozległe blizny i duże przebarwienia, udaj się do dermatologa. Lekarz przepisze ci odpowiednie leki i być może zleci wizytę w salonie medycyny estetycznej. Obecnie bardzo popularne są takie zabiegi kosmetyczne: Yellow Peel, mikrodermabrazja i laser. Wszystkie rozjaśniają przebarwienia, spłycają zmarszczki i poprawiają napięcie skóry. Dzięki nim wyglądasz na 10 lat młodszą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *