Wieczorna rutyna – oczyszczanie i pielęgnacja twarzy- dla pięknej cery bez skazy

Wieczorna rutyna – oczyszczanie i pielęgnacja twarzy- dla pięknej cery bez skazy

Oczyszczanie twarzy i wieczorne rytuały wciąż jeszcze budzą wiele wątpliwości. Co i jak po kolei nakładać na twarz, aby pielęgnacja była skuteczna, a cera dobrze oczyszczona? Im lepiej oczyścimy twarz i im większą mamy świadomość na temat kosmetyków, które stosujemy tym lepiej je dobieramy, a nasza skóra wygląda doskonale. Warto wiedzieć dlaczego płyn micelarny to za mało do skutecznego oczyszczania, oraz jak ważny jest tonik w pielęgnacji. Kiedy go ożywać? Kiedy sięgać po serum do twarzy? Zapraszamy na przewodnik po wieczornej pielęgnacji skóry.

Wieczorna rutyna – demakijaż i oczyszczanie twarzy

Jak powinna wyglądać wieczorna rutyna, czyli główny schemat w oczyszczaniu i pielęgnacji twarzy? Oto najlepszy przewodnik krok po kroku:

1. Płyn micelarny, mleczko lub olejek do demakijażu

Niezależnie od tego, po który z tych produktów sięgniesz podczas demakijażu pamiętaj, że oczyszczona w ten sposób skóra to dopiero początek pielęgnacji. Krok pierwszy to usuwanie kosmetyków kolorowych, a kolejny (często odpuszczany przez kobiety) to dopiero „prawdziwe” mycie skóry.

2. Pianka lub żel myjący

Czysta skóra to doskonale pracująca skóra. Jeśli do tej pory Twoja pielęgnacja ograniczała się jedynie do płynu micelarnego-wiedz, ze każdego dnia zostawały na niej niechciane i niszczące skórę cząsteczki toksyn i innych zanieczyszczeń.

Warto pamiętać, że żel czy pianka do mycia twarzy – nawet przy skórze trądzikowej – nie powinny być wysuszające. Najlepiej, jeśli będą to produkty oparte na naturalnych składnikach, hipoalergiczne, z roślinnymi ekstraktami. Nie podrażnią skóry ani nie rozregulują jej funkcji.

3. Tonizacja skóry, tonik do twarzy

To niestety krok, który jest nagminnie już pomijany przez współczesne kobiety. Wszystko za sprawą zawodnych nieco opisów na płynach micelarnych. „Tonizuje” skórę… no tak, ale niestety nie działa w pełni tak, jak tonik do twarzy, który równoważy pH skóry, zakwasza ją, sprawia, ze nie przesusza się, m,niej podrażnia i jest bardziej wytrzymała. Tonik był ulubionym kosmetykiem naszych babek i prababek. Jeśli nie chcesz lub nie masz czasu na drogeryjne zakupy – możesz po prostu przemyć buzie naparem z rumianku.

4. Serum do twarzy

To z kolei produkt często nadużywany. Dlaczego? Okazuje się, że producenci często namawiają nas do codziennej aplikacji serum do twarzy. Jednak ta metoda nie jest do końca dobra dla skóry. Powie to każdy kosmetolog: intensywnie działające serum bardzo „rozleniwia” buzię, albo przeciąża je nadmierną ilością odżywczych i rewitalizujących składników. Jeśli chcesz aby zadziałało one maksymalnie dobrze: stosuj serum 2-3 razy w tygodniu. Dzięki temu po pierwsze zapewnisz skórze rewitalizacje, a po drugie nie namieszasz w procesach, które w niej zachodzą.

5. Krem do twarzy na noc

Krem na noc to nie to samo co dzienny i lepiej, żeby do wieczornej pielęgnacji nie stosować lekkich kremów dziennych. Bogaty w składniki odżywcze krem – oto czego potrzebuje cera, aby się w pełni odnowić, zregenerować i „zreperować”. Krem na noc to dla niej idealne „narzędzie” – dokładnie tego potrzebuje, aby wykonać jak najlepiej swojej zadanie. Co z kremami z opisem na dzień i na noc? Są dobre, ale w pielęgnacji młodej cery – między 20 a 25 rokiem życia. Jenak jeśli chcesz podarować skórze coś wartościowego – wybierz dobry krem na noc.

Alternatywą dla nocnych kremów są tzw. nocne maseczki – to produkty, które nakłada się na skórę grubą warstwą, by o poranku obudzić się z zregenerowaną i doskonale odżywioną i nawilżoną cerą. Rób je 2 razy w tygodniu a zobaczysz , ile zyskuje na tym skóra.

6. Krem pod oczy

To kosmetyk, którego nie może zabraknąć w pielęgnacji dojrzałej cery, ale bywa, ze suche powietrze z grzejników i niesprzyjające warunki klimatyczne, a także stres czy przyjmowane leki sprawiają, ze skóra pod oczami wymaga nawilżenia lub ochrony. Przynajmniej przez jakiś czas stosuj zatem delikatne preparaty o działaniu nawilżającym lub lekko natłuszczające. Dzięki temu zabezpieczysz tą najdelikatniejszą strefę twarzy, a dodatkowo – zapobiegniesz sińcom, opuchnięciom i oczywiście opóźnisz proces pojawiania się zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *