Te 4 substancje w kosmetykach na dobre usuną cellulit z Twojego ciała

Te 4 substancje w kosmetykach na dobre usuną cellulit z Twojego ciała

Cellulit to spory problem, ponieważ przede wszystkim jawi się jako bardzo nieestetyczny defekt, czyli nierównomierny rozkład tkanki tłuszczowej pod skórą. To uwidacznia się niestety na powierzchni ciała w postaci nierówności, które wyglądem przypominają skórkę pomarańczową – stąd inna nazwa cellulitu, czyli właśnie pomarańczowa skórka. Czy wiesz, że cellulit dotyka zarówno kobiety szczupłe, jak i te z nadwagą? na szczęście wojnę z nim da się wygrać. Jakie składniki w kosmetykach ułatwią ci walkę z cellulitem?

Jak powstaje cellulit?

Cellulit, czyli inaczej mówiąc „pomarańczowa skórka” – powstaje na skutek wadliwego funkcjonowania układu limfatycznego. W wyniku tego następuje odkładanie się w komórkach tłuszczowych produktów przemiany materii, które nie są usuwane z organizmu, lecz zalegają w ciele.

Powstawanie cellulitu wiąże się z zaburzeniami równowagi hormonalnej w organizmie, niewłaściwym funkcjonowaniem układu krążenia oraz nieprawidłowościami wewnątrz tkanek tłuszczowych i łącznych. Cellulit występuje głównie w okolicy bioder, brzucha, zewnętrznych powierzchni ud, wewnętrznych powierzchni kolan, pośladków.

Jak się pozbyć cellulitu – retinol

Retinol to związek powszechnie wykorzystywany w kosmetyce, będący pochodną witaminy A. Jest bardzo aktywna substancją, choć efekty wymagają czasu i systematyczności. Ma potwierdzone właściwości odmładzające. Okazuje się, że retinol nie jest jedynie substancją odmładzającą, która zwalcza zmarszczki, ale także może przyczynić się do zmniejszenia widoczności cellulitu. Regularne stosowanie kosmetyków zawierających w składzie retinol zwiększa gęstość i grubość skóry. Dzięki temu nierównomiernie rozmieszczony tłuszcz w obrębie tkanki podskórnej staje się mniej widoczny.

Antycellulitowe kosmetyki z retinolem często są przeznaczone dla kobiet dojrzałych, które obserwują na swoim ciele postępujące objawy starzenia, takie jak spadek jędrności oraz elastyczności. takie preparaty dodatkowo nawilżają skórę, zapobiegają jej wiotczeniu, a także zmniejsza widoczność cellulitu.

Retinol zawarty w kosmetykach do ciała znacząco spowalnia procesy starzenia się skóry, a także zmniejsza widoczność cellulitu. Należy go używać regularnie, 1–2 razy dziennie, a po upływie miesiąca dostrzeżesz wyraźną różnicę w swoim wyglądzie. Oczywiście, po tym czasie nie należy odkładać kosmetyku na półkę, lecz kontynuować terapię. Możesz też sięgnąć po inny produkt, który będzie działał antycellulitowo. Kolejnym doskonałe radzącym sobie z cellulitem składnikiem jest kofeina.

Jak się pozbyć cellulitu – kofeina

Kofeina to składnik bardzo często wykorzystywany w kosmetykach wyszczuplająco-ujędrniających, ponieważ ma wielokierunkowy wpływ na organizm człowieka. Przyspiesza ona mikrocyrkulację skóry, więc intensyfikuje procesu eliminacji toksyn zalegających w organizmie, które bezpośrednio przyczyniają się do pogłębienia cellulitu, a kofeina może temu zapobiec.

Przyspiesza ona naturalny proces spalania tkanki tłuszczowej. Cellulit polega na nierównomiernym rozmieszczeniu tłuszczu, zaś kofeina przyspieszając jego spalanie, przyczynia się do ograniczenia jego widoczności. Sprawia, że mniej tłuszczowych kom orek gromadzi się pod skóra.

Jak się pozbyć cellulitu – L-karnityna

L-karnityna pomoże w szybki i łatwy sposób pozbyć się problemu z cellulitem i rozstępami. Jest nieodzownym składnikiem wszystkich uczęszczających na fitness, ponieważ doskonale wpływa na ciało po treningu. L-karnityna – wzmacnia spalanie tłuszczów i zapobiega ich odkładaniu się. Przyspiesza regenerację skóry.

Produkty bogate w L-karnitynę często zawierają w składzie również inne cenne składniki antycellulitowe i ujędrniające: kofeinę, kolagen i imbir. Stymuluje ona przepływ limfy, ułatwiając tym sposobem spalanie nadmiaru tłuszczu oraz wyszczupla i ujędrnia ciało. Dodatkowo zwiększa odporność skóry na rozciąganie, przywracając jej jednocześnie jędrność, elastyczność i gładkość.

Jak się pozbyć cellulitu – zielona herbata

Zielona herbata to znana od wieków, genialna substancja wymiatające z organizmu wolne rodniki. Zielona herbata jest też doskonała do walki z pomarańczową skórką. Pobudza mikrocyrkulację krwi i limfy, ułatwia eliminację toksyn.

Zielona herbata jest bardzo bogatym źródłem substancji przeciwrodnikowych. Jej ekstrakt działa ochronnie, przeciwstarzeniowo, zwiększa przepuszczalność naczyń krwionośnych, a zatem ułatwia drenaż podskórny i doskonale wygładza skórę zapobiegając odkładaniu się toksyn.

Regularna pielęgnacja skóry to doskonała metoda wspomagania walki z cellulitem. Pomarańczową skórkę można pokonać wyłącznie systematycznością i uporem, ale jest to walka, którą możesz wygrać. Poza codzienną aplikacją kosmetyków na skórę, nie zapominaj jednak o przestrzeganiu zasad racjonalnego odżywiania. Dieta stanowi bowiem klucz do osiągnięcia zgrabnej sylwetki bez cellulitu. Kolejnym ważnym elementem są ćwiczenia, dlatego bądź też aktywna fizycznie i staraj się ćwiczyć przynajmniej 4 razy w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *