Szybki sposób na pryszcza. Jak pozbyć się nieproszonego gościa?

Szybki sposób na pryszcza. Jak pozbyć się nieproszonego gościa?

Wyobraź sobie…

Budzisz się rano. Na kolejny dzień masz zaplanowane ważne spotkanie biznesowe, randkę albo (uwaga!) swój własny ślub. Stajesz przed lustrem, spoglądasz na swoje odbicie i widzisz JEGO. Na środku nosa/czoła/policzka/brody (wstaw dowolne) ulokował się wielki, zaczerwieniony, bolący… pryszcz! Co zrobić w takiej sytuacji?

Nie panikuj! Nie ma sytuacji bez wyjścia. Weź głęboki oddech i przetestuj szybkie sposoby na pryszcza, dzięki którym pozbędziesz się niechcianego gościa. Przed Tobą starannie wyselekcjonowane, najczęściej polecane i najlepiej oceniane metody walki z wypryskami. Nie zastanawiaj się dłużej, bierz sprawy w swoje ręce i działaj – nieprzyjaciela najłatwiej pokonać, gdy zaatakuje się go z zaskoczenia.

Pryszcz. Poznaj wroga!

Najlepszy sposób na pryszcze to profilaktyka. Jeśli się postaramy, możemy uniknąć tego typu niespodzianek na skórze.

Warto pamiętać, że wypryski to bardzo często efekt niewłaściwej diety – zbyt ostre, za tłuste, mocno przetworzone jedzenie działa na nasza niekorzyść. Dochodzą do tego przyczyny takie jak wahania hormonalne, genetyka, dojrzewanie itp. Warto więc kontrolować swój stan zdrowia. To, co trzeba jednak wziąć pod uwagę najbardziej, to niewłaściwa pielęgnacja zapychająca pory skóry. Efektem tego, że stosujemy niewłaściwe kremy i niewłaściwe oleje lub za słabo oczyszczamy skórę, są właśnie stany zapalne i niechciane zmiany skórne.

Pryszcz z reguły znika po kilku dniach. Stan zapalny ustępuje i wyprysk znika bez śladu (o ile nie rozdrapiemy tej zmiany). Do tego czasu ukrywamy go pod warstwą makijażu. Dobrze jest wiedzieć, że mamy wyjście! Są sposoby na szybkie pozbycie się pryszcza, dzięki którym pojedynczy wyprysk nie jest nam straszny.

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

● Czosnkowy stempel na wypryski

Pierwsze, co możesz zrobić, to zastosowanie na niechcianego pryszcza czosnku. Ma on bardzo silne właściwości antybakteryjne, dlatego plasterek czosnku przyłożony miejscowo do zmiany skórnej jest w stanie zmniejszyć stan zapalny i sprawić, że pryszcz zniknie w ekspresowym tempie. Taki czosnkowy stempel wystarczy przytrzymać przy zmianie skórnej około 15 minut.

● Pasta miodowo-cynamonowa

Jeśli nie chcesz siedzieć bezczynnie, trzymając czosnek przy twarzy, możesz zastosować też domowej roboty pastę na pryszcze. Wystarczy wymieszać miód oraz cynamon (oba składniki działają silnie antybakteryjnie), tak aby uzyskać gęstą papkę. Po punktowym nałożeniu pasty na wypryski wieczorem, nad ranem powinniśmy obudzić się bez nich. Maseczka się wchłonie, a pryszcz zniknie.

● Pomidorowa pasta na pryszcze

Podobne działanie mają też pomidory, które są naturalnym i bogatym źródłem likopenu, substancji zwalczającej trądzik. Wykonanie tej pasty na wypryski jest naprawdę bardzo proste. Wystarczy rozgnieść dojrzałego pomidora widelcem, a następnie nałożyć tę papkę na niechciane zmiany skórne. Wystarczy 15 minut, aby wysuszyć świeże krostki i przyspieszyć gojenie się skóry.

● Soda oczyszczona na trądzik

Jeśli masz w domu sodę oczyszczoną, możesz wykorzystać też ją. Zmieszana z wodą do konsystencji gęstej papki sprawdza się w punktowym zwalczaniu wyprysków, ponieważ wysusza je i działa antybakteryjnie. Nie należy jednak trzymać sody na skórze dłużej niż pół godziny, ponieważ może przesuszyć skórę.

● Pasta do zębów na pryszcze

Podobne działanie ma pasta do zębów. I choć smarowanie wyprysków pastą do zębów brzmi dziwnie, to naprawdę działa. Ona również ma właściwości antybakteryjne i wysusza, dzięki czemu zmiana skórna goi się szybciej i znika nawet już po kilku godzinach. Warto jednak pamiętać, aby po ten sposób na pryszcze sięgać okazjonalnie i go nie nadużywać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *