Sunscreenr – jak uchronić się przed rakiem skóry?

Sunscreenr – jak uchronić się przed rakiem skóry?

Czy miniaturowa kamerka może uchronić cię przed rakiem skóry wywołanym częstym opalaniem się? Okazuje się, że tak. Mowa tu o Sunscreenr, gadżecie stworzonym ze środków zebranych na Kickstarterze. Sprawdź, czy to malutkie urządzenie pomoże także i tobie.

Kremy z filtrem przeciwsłonecznym, przyciemniane szyby, nakrycie głowy. Wbrew pozorom nie uchronią cię przed oparzeniami słonecznymi i rakiem skóry. Być może na twojej buzi dzieją się nieprzyjemne rzeczy, których nie dostrzeżesz gołym okiem. I właśnie aby zawczasu im zaradzić, zaopatrz się w kamerkę Sunscreenr, która rejestruje promieniowanie ultrafioletowe. Dzięki temu na nagranym filmie widać, które partie twarzy i ciała są chronione. Będą to ciemniejsze miejsca na skórze. Rezultaty możemy oglądać na bieżąco za pomocą wbudowanego wizjera elektronicznego.

Twórcy kamerki pomyśleli o indywidualnych użytkownikach kamerki Sunscreenr. Do zestawu dołączyli statyw; do ładowania urządzenia służy złącze USB. Jednorazowe naładowanie akumulatorka wystarcza na kilka dni użytkowania gadżetu. Sunscreenr jest odporny na wodę i kurz; jest kamerką kieszonkową. Z tego powodu możemy zabrać go na plażę i w każdą podróż. Urządzenie dostępne będzie w grudniu 2016 roku, lecz obecnie możemy kupić je w przedsprzedaży. Osoby, które szczególnie dbają o swoje zdrowie, z pewnością zakupią Sunscreenr.

Dlaczego ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym jest tak ważna? Wiele badań potwierdza fakt, że promienie UV powodują znaczne uszkodzenia skóry. Są to zmarszczki, przebarwienia i przesuszenie naskórka. W wielu przypadkach dochodzi do zachorowań na raka skóry. Jest to nowotwór złośliwy, który najczęściej dotyka osoby starsze. Raka skóry leczy się chirurgicznie oraz z zastosowaniem drogich i często nadwerężających organizm leków. Zamiast poddawać się ciężkim kuracjom, lepiej zadbać o siebie i chronić skórę preparatami z filtrem przeciwsłonecznym. A to, w którym miejscu twarzy lub ciała należy je nałożyć, wskaże Sunscreenr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *