Suchy szampon – więcej szkody niż pożytku?

Suchy szampon – więcej szkody niż pożytku?

Zaspałaś i nie masz czasu na umycie włosów przed wyjściem z domu? Myłaś włosy wieczorem, ale rano znów są przetłuszczone? A może znajomi wpadają z niespodziewaną wizytą, a Ty masz bad hair day? Wszystkie to znamy! Z pomocą przychodzi suchy szampon. Aplikacja trwa mniej niż minutę, a włosy znów wyglądają świeżo i zyskują objętość! 

Jak stosować suchy szampon? 

To banalnie proste! Większość dostępnych suchych szamponów jest w formie aerozolu. Po pierwsze rozczesujemy włosy. Następnie aplikujemy suchy szampon z odległości około 20 centymetrów. Ostatnim krokiem jest ponowne przeczesanie i ułożenie włosów. Jeśli jest taka potrzeba, można ponownie użyć suchego szamponu, aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Jaki suchy szampon wybrać? 

Najbardziej polecane przez użytkowniczki na całym świecie są suche szampony marki Batiste. Dlaczego? Jest to super jakość w świetnej cenie! W dodatku marka Batiste jest łatwodostępna zarówno w Internecie jak w drogeriach stacjonarnych, np.: Rossmann. Do wyboru mamy wiele zapachów, a marka zrobiła nawet rozróżnienie dla blondynek i brunetek. W odróżnieniu do innych suchych szamponów, wystarczy niewielka ilość produktu, nie brudzi rąk, efekt jest rewelacyjny, a w dodatku włosy pięknie pachną!

Przedstawiamy teraz zalety i wady stosowania suchego szamponu.

Zalety stosowania suchego szamponu: 

  • szybkość aplikacji
  • zwiększenie objętości włosów
  • ułatwia układanie włosów

Wady stosowania suchego szamponu: 

  • łupież
  • wypadanie włosów
  • podrażnienie skóry głowy
  • swędzenie skóry głowy
  • wysuszenie włosów i skóry głowy

Suchy szampon – czy warto stosować? 

Suchy szampon jest świetnym produktem ratującym fryzurę z krótkim czasie. Powinnyśmy sięgać po niego właśnie wtedy, gdy potrzebujemy natychmiastowego ratunku. Nie przyzwyczajajmy się do niego i nie stosujmy go regularnie, bo przyniesie nam więcej szkody niż pożytku. Zastanówmy się dwa razy przed aplikacją suchego szamponu, czy na pewno nie mamy chociaż 10 minut, aby szybko umyć włosy w tradycyjny sposób? Jeśli nie, użyjmy suchego szamponu, a jeśli tak, to umyjmy głowę w tradycyjny sposób, włosy nam za to podziękują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *