Substancje aktywne pod lupą – która z nich jest najlepsza?

Substancje aktywne pod lupą – która z nich jest najlepsza?

Czy istnieje jedna, najlepsza substancja aktywna, która doskonale regeneruje, odnawia, ochrania i w widzialny sposób poprawia jej kondycję? Zawarte w produktach kosmetycznych składniki aktywne często określane są jako “eliksir młodości”. Są one grupą wsparcia do zadań specjalnych: odmładzają, hamują procesy starzenia, zwalczają przebarwienia, ujednolicają skórę. Dobierając składnik aktywny, kieruj się jego przeznaczeniem i rolą, jaką spełnia. W ten sposób najlepiej dopasujesz go do potrzeb swojej skóry.

Najpopularniejsze składniki aktywne w kosmetykach 

Kwas traneksamowy – zwalcza przebarwienia 

Najlepiej działa na skórę połączenie kwasu traneksamowego oraz potrójnego kwasu hialuronowego. Przywraca jej równomierny, ładny i zdrowy koloryt, a przy tym dogłębnie ją nawilża. Kwas traneksamowy działa także przeciwzapalnie, jest więc polecany osobom, które mają wrażliwą skórę lub skłonność do trądziku i pojawiających się po nim zmian pigmentacyjnych.

Retinol w wyraźny sposób odmładza skórę 

Retinol stosowany regularnie sprawia, że skóra z wolniej się starzeje. Najbardziej zaawansowane, nowoczesne kosmetyki mogą poszczycić się trzema różnymi formami witaminy A. Uwalniane stopniowo retinol, retinyl, retinaldehyd dają spektakularny efekt przeciwstarzeniowy oraz, przede wszystkim, minimalizują ryzyko podrażnień i zaczerwienienia skóry.

Białka – ujędrniające czynniki wzrostu 

Czynniki wzrostu, czyli występujące naturalnie w naszym ciele białka, stymulują wzrost komórki, jej podział i przekształcenie. Doskonale ujędrniają skórę oraz poprawiają jej elastyczność, a zatem – wyraźnie odmładzają. Regularna aplikacja czynników wzrostu zwiększa syntezę kolagenu i elastyny.

Witamina C – rozjaśnia i rozświetla skórę 

3-O-etylowy kwas askorbinowy to najbardziej stabilna forma znanego wszystkim dobrze kwasu askorbinowego, czyli bardzo osławionej w pielęgnacji  witaminy C. Ma on bardzo trwałą budowę, jego cząsteczki nie rozpadają się tak łatwo, dzięki czemu bez problemu przenika do skóry. Czysty kwas askorbinowy natomiast szybko się utlenia i ma nikłe szanse, by dotrzeć do skóry właściwej. Witamina C jest też silnym antyoksydantem, wspomaga produkcję kolagenu i przede wszystkim – dodaje skórze blasku.

Komórki macierzyste – całkowita renowacja skóry 

Współcześnie kosmetolodzy pozyskują komórki macierzyste z roślin, których małe komórki mają najlepszą biozgodność z ludzkimi. Najpopularniejszymi są komórki macierzyste z jabłoni, z arganii żelaznej, babki lancetowatej, acai, szarotki. Dlaczego komórki macierzyste stały się taką innowacją w kosmetyce? Okazuje się, że jak żaden inny składnik wpływają one na regenerację naszych własnych komórek macierzystych. Gdyby działały one cały czas z taką samą mocą – starzenie skóry byłoby całkowicie zatrzymane. Entuzjaści badań nad mocą komórek macierzystych twierdzą nawet, że są one sekretem długowieczności. Komórki macierzyste potrafią bowiem przekształcić się w formę absolutnie każdej komórki w naszym ciele i zastąpić “zużytą”. Nieustanna regeneracja to nie tylko młodość skóry, ale i zdrowie całego organizmu. Z wiekiem ich poziom i żywotność spada, dlatego dostarczanie organizmowi nowych, biozgodnych komórek jest sekretem młodości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *