Sposoby na ukrycie niedoskonałości cery. Jak wykonać makijaż maskujący?

Sposoby na ukrycie niedoskonałości cery. Jak wykonać makijaż maskujący?

Rozszerzone naczynka, przebarwienia i piegi, worki i sińce pod oczami, rozszerzone pory, blizny oraz zmarszczki to niedoskonałości cery, które większość kobiet chciałaby ukryć. Nie tylko są nieestetyczne, lecz także obniżają poczucie własnej wartości, więc negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. Jak wykonać makijaż maskujący?

Jak wykonać makijaż maskujący rozszerzone naczynka?

Aby zatuszować popękane naczynka lub czerwone ślady po trądziku, warto sięgnąć po zielony korektor. Należy nanieść go na niedoskonałości, po czym użyć podkładu i oprószyć skórę pudrem, zwłaszcza jeżeli ta ma tendencję do przetłuszczania się. Zielony korektor to także świetny sposób na czerwone policzki. Najlepszym rozwiązaniem będzie kosmetyk w formie kremu, który łatwiej aplikować na większe powierzchnie. Róż warto zastąpić pudrem brązującym, ponieważ odwróci uwagę od zaczerwienionej skóry i będzie imitował delikatną opaleniznę.

Jak wykonać makijaż maskujący przebarwienia i piegi?

W tym celu najlepiej sprawdzi się beżowy korektor o delikatnym różowym odcieniu lub korektor fioletowy. Przebarwieniom sprosta także ten w kolorze skóry lub brzoskwiniowa baza pod makijaż. Aby ukryć piegi, lepiej użyć samego podkładu, byle był dobrze kryjący. Oczywiście można próbować zamalować korektorem każdą kropkę z osobna, ale to będzie pracochłonne.

Jak wykonać makijaż maskujący worki pod oczami?

Worki pod oczami, które pojawiają się rano, należy zwalczać korektorem o ton jaśniejszym od karnacji. Nie nanosimy go na całą opuchliznę, bo w ten sposób tylko ją podkreślimy. Zamiast tego aplikujemy go jedynie na granicy opuchniętej i normalnej skóry oraz nie nakładamy już na to miejsce podkładu. Za to nie zaszkodzi delikatnie oprószyć tej partii twarzy pudrem.

Jak wykonać makijaż maskujący sińce pod oczami?

Fioletowe cienie pod oczami, czyli pamiątki po całonocnej imprezie, można zamalować korektorem o ton jaśniejszym od karnacji lub żółtym. Ten pierwszy zniweluje niewielkie zasinienie, a ten ostatni sprawdzi się nawet w beznadziejnych przypadkach. Oba należy nakładać z umiarem, ponieważ jeżeli wypełni zmarszczki mimiczne wokół oczu, podkreśli je, a tym samym doda nam lat.

Jak wykonać makijaż maskujący rozszerzone pory?

Rozszerzone pory trudno zamaskować makijażem. W takiej sytuacji aplikację makijażu należy poprzedzić nałożeniem kremu ściągającego. Rozszerzone pory towarzyszą skórze tłustej lub mieszanej, dlatego jeżeli mamy do nich tendencję, powinnyśmy sięgać po podkłady matujące przeznaczone do tego typu cery. Równie dobrym rozwiązaniem będzie podkład lub puder rozświetlający, który sprawi, że skóra będzie wyglądała promiennie zamiast błyszczeć jak przy nadprodukcji sebum. Jeżeli rozszerzonym porom towarzyszą zaskórniki, warto zastosować korektor zbliżony do karnacji lub odrobinę jaśniejszy.

Jak wykonać makijaż maskujący blizny?

Blizny białe i wystające nad powierzchnię skóry wymagają przyciemnienia, bo dzięki temu będą wydawały się płaskie. Z kolei wklęsłe uszkodzenia skóry, na przykład blizny po trądziku, należy rozjaśnić, aby sprawiały wrażenie bardziej wypukłych. Do tego celu należy użyć odpowiednio o ton ciemniejszego i jaśniejszego korektora. Najlepszym rozwiązaniem będzie kosmetyk w pędzelku lub z małą gąbką, ponieważ oba umożliwiają precyzyjną aplikację.

Jak wykonać makijaż maskujący zmarszczki?

Podkłady przeznaczone do cery dojrzałej zawierają składniki liftingujące, które napinają skórę prawie natychmiast po ich aplikacji. Składają się także z pigmentów odbijających światło lub bardzo drobno zmielonej macicy perłowej; obie substancje optycznie zmniejszają zmarszczki. Jak to działa? Składniki podkładu rozświetlającego odbijają między sobą światło jak lusterka, a tym samym rozjaśniają podstawę zmarszczki i spłycają samą zmarszczkę. Podkład rozświetlający można zastąpić rozświetlającym pudrem transparentnym lub cieniem o takich właściwościach. Wystarczy nanieść jego cienką warstwę na okolice oczu, najlepiej na wieczór. Dobrej jakości kosmetyk rozświetlający ma postać błyszczącej mgły i nie pozostawia na skórze wyraźnie oddzielonych drobinek, które przypominają brokat, ponieważ te podkreślałyby zmarszczki.

W drogeriach można kupić kosmetyki bogate w substancje, które zapobiegają starzeniu się skóry; efekty ich działania widać po dłuższym czasie. Aby zatuszować bruzdy nosowo-wargowe lub zmarszczki palacza nad ustami, należy zastosować jasny świetlisty korektor. Żeby to zrobić, wystarczy delikatnie rozciągnąć zmarszczkę palcami i nanieść na nią kosmetyk, lekko go wklepując. Korektor wymaga równomiernego rozprowadzenia, bo w przeciwnym razie podkreśli bruzdy i zmarszczki. Następnie wystarczy sięgnąć po podkład.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *