Serum do twarzy – czy warto?

Serum do twarzy – czy warto?

Podstawą pielęgnacji jest krem do twarzy. Jednak nie zawsze jest wystarczający. Często nasza skóra domaga się czegoś więcej, a wtedy niezastąpione okazuje się serum do twarzy. Krem nie wystarczy do pielęgnacji pozbawionej blasku, suchej skóry. 

Co to jest serum do twarzy?

Do niedawna kojarzone wyłącznie z wygładzaniem zmarszczek, a przecież cera w każdym wieku wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Składniki aktywne serum i kremu są zazwyczaj takie same, jednak ich stężenie jest znacznie wyższe w serum, dzięki czemu silniej oddziałuje na skórę. Nie oznacza to jednak, że serum może zastąpić krem. Ma wyłącznie spotęgować jego działanie. 

W skład serum wchodzą głównie witaminy, oleje, ekstrakty roślinne i kwiatowe. Jego konsystencja przypomina lekki olejek, emulsję, krem lub żel. Zazwyczaj znajdziemy je zamknięte w małych, szklanych buteleczkach z dozownikiem lub pipetą. Aplikacja produktu jest wyjątkowo przyjemna.

Jak stosować serum?

Serum służy jedynie do wzbogacania naszej pielęgnacji. Jeżeli stosujesz je pod krem, najlepiej wybierz serum olejowe, które dostarczy twojej skórze niezbędne kwasy tłuszczowe. Będzie to najlepsze wsparcie dla warstwy hydrolipidowej. Bariera ochronna wpłynie na regenerację gruczołów łojowych i nawilżenie skóry, dzięki czemu będzie się doskonale odbudowywać. Zmniejszy to niedoskonałości i łojotok, a cera stanie się piękna i promienna.

Możesz stosować serum bezpośrednio pod olej. Wtedy najlepszą opcją będzie serum w formie kremu lub żelu. Skóra potrzebuje humektantów, czyli nawilżających substancji, które zawarte są w żelowych i emulsyjnych produktach. Równowaga pomiędzy humektantami i emolientami jest szalenie istotna. Żaden ze składników nie może występować samodzielnie, ponieważ w konsekwencji skóra będzie przesuszona, a nie nawilżona.

Emolienty to oleje, które zapobiegają efektowi suchej skóry. Pielęgnacja powinna być odpowiednio zróżnicowana, tak samo jak dieta. Wszystkie składniki muszą uzupełniać się nawzajem. Jeżeli skupiasz się jedynie na skórnych niedoskonałościach, powinnaś wybrać serum odżywcze i nawilżające.

Silne nawilżenie jest dla ciebie najważniejsze? Wybierz preparaty, które wzmocnią naczynka, ujędrnią i zrewitalizują skórę.

Kiedy stosować serum?

Po serum należy sięgać w wyjątkowych sytuacjach, kiedy problemy ze skórą nasilają się. Nie jest to produkt przeznaczony do całorocznego stosowania. W nagłych sytuacjach, kiedy cera staje się przesuszona, szara i zmęczona, należy stosować serum codziennie.

Można stosować je na dwa sposoby – rano i wieczorem albo tylko wieczorem. Nasza skóra przyswaja najwięcej składników aktywnych właśnie pod koniec dnia. Wystarczy, że użyjesz kilka kropel i nałożysz je na twarz, szyję i dekolt, po ich uprzednim oczyszczeniu. Po kilku minutach użyj ulubionego kremu, a serum wzmocni jego przyswajanie.

Jeżeli twoja skóra jest wyjątkowo wymagająca, możesz stosować kosmetyk rano i wieczorem. Nietrudno jednak “przedawkować”, ponieważ nasza cera szybko się przyzwyczaja, a w konsekwencji uodporni się na tak dużą dawkę silnych witamin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *