Essential aroma oil with roses on wooden background. Selective focus.

Sekret pięknej cery księżnej Kate. Jakiego kosmetyku używa?

Często staramy się dorównać znanym osobom, których idealny wygląd jest dla nas wzorem. Niedawno w jednym z wywiadów swoje sekrety pielęgnacyjne wyjawiła księżna Kate. Jak dba o siebie? Jaki ma sposób na nieskazitelną i młodzieńczą cerę? Odpowiedź może zaskoczyć niejedną osobę.

Jaki jest ulubiony kosmetyk pielęgnacyjny księżnej Kate? Wcale nie jest to luksusowy krem za niebotyczną cenę. Choć wydaje nam się, że bogaci ludzie wydają na pielęgnację miliony, często sięgają po sprawdzone i wręcz przeciwnie bardzo tanie rozwiązania. Naturalna pielęgnacja niejednokrotnie jest dużo skuteczniejsza i po prostu lepsza dla naszego ciała.

Okazuje się, że księżna Kate nie może obyć się bez jednego, naturalnego produktu, którego nie może zabraknąć w jej kosmetyczce. Odkryła go w trakcie swojej drugiej ciąży, kiedy poszukiwała naturalnych produktów pielęgnacyjnych. Wcale nie jest drogi i trudno dostępny.

Ulubiony naturalny kosmetyk księżnej Kate to olejek różany!

Podobno księżna Cambridge tak bardzo pokochała olejek różany, że nie rozstaje się z nim nawet na jeden dzień. Nic dziwnego, bo to substancja o bardzo ciekawych właściwościach.

Olejek różany – ważne informacje

To składnik pozyskiwany z kwiatów róży damasceńskiej. Do produkcji 1 kg olejku różanego potrzebne jest około 5 ton kwiatów zbieranych w godzinach porannych. Samo to sprawia, że jest to składnik ekskluzywny, choć jego cena nie jest bardzo wysoka i nie ma problemu z dostępnością. Z łatwością można kupić olejek różany np. online. Dla dobra skóry w olejku różanym działają substancje takie jak: geraniol, eugenol, nerol i flawonoidy.

Jakie właściwości ma olej różany?

Księżna Kate wie, co jest dobre dla jej skóry, bo olejek różany to jeden z najcenniejszych naturalnych składników pielęgnacyjnych. Pobudza produkcję kolagenu w skórze, dlatego świetnie sprawdza się w regeneracji, zmniejsza widoczność blizn np. potrądzikowych, a nawet rozstępów. Łagodzi podrażnienia, wygładza, przywraca elastyczność i doskonale nawilża, dlatego polecany jest jako olejek do skóry suchej. Normalizuje również pracę gruczołów łojowych i potowych, dlatego z drugiej strony mogą go stosować także osoby o cerze mieszanej lub tłustej. To potwierdza, że olejek różany jest po prostu uniwersalnym składnikiem poprawiającym krążenie w skórze głowy, działającym przeciwbólowo, antyseptycznie i przeciwzapalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *