Róże do policzków: rodzaje i właściwości

Róże do policzków: rodzaje i właściwości

Tak jak bielizna nie musi być biała, tak róż do policzków nie musi być różowy. Róż ma za zadanie wymodelować twarz oraz nadać jej zdrowy i naturalny wyglądu. Poznaj róże do policzków, ich rodzaje i właściwości.

Róże do policzków – rodzaje

  • Róże prasowane (w kamieniu) stanowią najbardziej uniwersalny rodzaj różu, więc nadają się do każdego typu cery. Róże prasowane powinno nakładać się dużym, ukośnie ścięty pędzlem lub puszkiem.
  • Róże sypkie umożliwiają szybkie i sprawne skorygowanie makijażu, również w ciągu dnia. Róże sypkie są szczególnie polecane dla skóry suchej. Należy aplikować je gęstym pędzlem o owalnym kształcie.
  • Róże w kulkach korygują kształt twarzy, na przykład wyszczuplają ją bądź wyostrzają lub łagodzą rysy. O efekcie decyduje kolor i sposób aplikacji różu. Róże w kulkach nakłada się za pomocą dużego, ukośnie ściętego pędzla lub puszka.
  • Róże w kremie są wymagające pod względem aplikacji – ich prawidłowe nałożenie wymaga wprawy i czasu. Z drugiej strony są trwalsze niż róże sypkie i w kulkach. Róże w kremie najlepiej sprawdzą się przy skórze suchej, gorzej przy tłustej. Nakłada się je palcami.
  • Róże w żelu to rozwiązanie dobre dla początkujących. Róże w żelu najlepiej aplikować palcami przed nałożeniem podkładu, ale odwrotna kolejność też jest możliwa.
  • Róże w płynie mogą być zdradliwe w aplikacji, ponieważ są silnie napigmentowane. Róże w płynie można nakładać zarówno przed nałożeniem podkładu, jak i po jego aplikacji, w niewielkiej ilości. Do tego celu wykorzystaj dwuwarstwowy pędzel z syntetycznego włosia, pędzel do podkładu lub palce.

Według innego podziału róże mogą być matowe lub opalizujące. Kobiety o cerze normalnej, pozbawionej zmarszczek i innych niedoskonałości, mogą sięgać po róże opalizujące, zwłaszcza na wieczór. Z kolei kobiety o cerze tłustej powinny wybierać róże matowe.

Jak dobrać kolor różu?

Kolor różu powinien być możliwie najbardziej zbliżony do odcienia naturalnych rumieńców, które pojawiają się pod wpływem wysiłku albo niskiej lub wysokiej temperatury. Ponadto kolor różu powinien komponować się z odcieniem szminki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *