Dobrze zaaplikowany róż do policzków doda naszej skórze młodzieńczego rumieńca i koloru, odmłodzi i nada optycznego efektu liftingu. Jak prawidłowo go nakładać? Oto kilka rad.
Rodzaje róży do policzków
Róże do policzków możemy podzielić na dwie kategorie: w kamieniu oraz w kremie. Ze względu na łatwiejszą i szybszą aplikację, większą popularnością cieszą się te prasowane (w kamieniu). Warto jednak zwrócić uwagę na róże w kremowej formie, gdyż zapewnią nam bardziej świetlisty i naturalny efekt na skórze. Róże w formie prasowanej, sprawdzą się lepiej u posiadaczek cery tłustej i mieszanej, te w kremie, u posiadaczek skóry suchej, gdyż nadadzą dodatkowego nawilżenia. W przypadku skóry przetłuszczającej się, róż w kremie może dodatkowo ją obciążyć i naruszyć makijaż. Tych, które posiadają cerę tłustą, lecz marzą o efekcie glow, dedykowane są prasowane pudry z odbijającymi światło drobinkami.
Jaki odcień różu wybrać?
Oprócz konsystencji, równie ważny jest dobór odpowiedniego odcienia różu do naszej karnacji. Możemy wybrać spośród szerokiej gamy kolorów: od brzoskwiniowego i koralowego, przez soczysty róż, aż do fuksji. Zatem, który będzie do nas pasował? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek:
- Blondynki o jasnej karnacji, powinny postawić na lekko truskawkowe lub jasnoróżowe odcienie. Nie sprawią na twarzy efektu “lalki” i dodatkowo podkreślą one niebieską i zieloną tęczówkę oka.
- Posiadaczki włosów w kolorze ciemnego blondu, najlepiej wyglądać będą w różowo-koralowym odcieniu.
- Rudowłose, mogą śmiało sięgnąć po róże w odcieniach brzoskwini lub moreli.
- Dla brunetek, najlepszym rozwiązaniem będzie przybrudzony, zgaszony róż.
Jak nakładać róż?
Najbardziej uniwersalnym sposobem nakładania różu, jest zaaplikowanie go na samym szczycie policzków podczas uśmiechu. Używając pędzla, wykonuj delikatne, okrężne ruchy, od najbardziej wypukłej części policzka do górnej części ucha. Pamiętaj, aby nie dociskać pędzla do skóry – mogą pojawić się plamy, trudne do roztarcia lub rozblendowania. Tak naprawdę, często starczają dwa lub trzy dotknięcia pędzelkiem. Unikaj nakładania kosmetyku na boki twarzy i pozostawiania niezatartych granic między podkładem a różem. Jeden powinien płynnie przechodzić w drugi. Róż do policzków musi dobrze wtopić się w skórę i połączyć z podkładem. Lepiej radzi sobie z tym róż w kremie, który nakładamy delikatnie wklepując opuszkami palców lub gąbeczką do makijażu.
3 najczęstsze błędy w nakładaniu różu
- Zbyt duża ilość produktu – róż powinien sprawiać jak najbardziej naturalny efekt “rumieńca”.
- Konturowanie różem – zostaw to zadanie bronzerowi!
- Źle dobrany odcień – ważne, by róż pasował do naszej karnacji, a makijaż był spójny.