Półki sklepowe uginają się od prostownic do włosów, dlatego trudno się zdecydować, jaką prostownicę wybrać. Jakie rodzaje może mieć prostownica do włosów i jakie powinna mieć funkcje, aby dobrze nam służyła?
Prostownica do włosów – rodzaje:
- Prostownica tradycyjna – posiada dwie prostujące płytki i podstawowe funkcje jak regulacja temperatury i automatyczny wyłącznik.
- Prostownica parowa – podczas prostowania wytwarza parę, dzięki czemu zapewnia odpowiednie nawilżenie i zapobiega wysuszeniu włosów. To idealny wybór dla włosów z tendencją do przesuszania się, ale powinny jej unikać kobiety o włosach przetłuszczających się.
- Prostownica keratynowa – posiada w płytkach keratynę, która uwalnia się pod wpływem ciepła. Keratyna poprawia kondycję włosów i zapobiega ich niszczeniu. Po prostowaniu włosy są lśniące, miękkie i gładkie. Nadaje się dla każdego rodzaju włosów.
Prostownica do włosów – rodzaje płytek prostujących:
- teflonowe płytki – niszczą włosy, więc tracą na popularności,
- płytki ceramiczne – umożliwiają włosom równomierne nagrzewanie, co zmniejsza ryzyko ich przypalenia,
- płytki tytanowe i diamentowe – zapewniają długotrwałe użytkowanie i idealne nadają się dla grubych włosów z tendencją do kręcenia się,
- płytki lustrzane – gwarantują wygładzenie i blask,
- płytki z turmalinami – wytwarzają jony ujemne, które zamykają łuski włosa, co zapobiega puszeniu włosów,
- płytki szerokie – idealne dla grubych i gęstych włosów.
Prostownica do włosów – moc
Od mocy prostownicy zależy to, jak szybko osiągnie ona pożądaną temperaturę. Moc może wynosić od 25 do 170 W. Czas nagrzewania prostownic o mocy 170 W do temperatury 200ºC wynosi 15-30 sekund, a 25-watowych – kilka minut.
Prostownica do włosów – obudowa
Obudowa prostownicy powinna być termoodporna i opływowa (zaokrąglone brzegi umożliwiają kręcenie włosów). Składana obudowa sprawia, że prostownicę łatwo spakować i zabrać ze sobą na wyjazd.
Prostownica do włosów – dodatkowe funkcje:
- automatyczny wyłącznik – sprawia, że prostownica wyłączy się sama po określonym czasie,
- prostowanie na mokro – umożliwia prostowanie włosów tuż po ich umyciu,
- jonizacja – zamyka łuski włosa i utrwala efekt wyprostowania,
- dodatkowe nakładki, na przykład do tworzenia loków lub karbownica.
Dodaj komentarz