Cienie do oczu potrafią nadać makijażowi charakter. Dzięki cieniom możemy optycznie powiększyć oko, podkreślić swoje atuty i ukryć mankamenty. Choć nieskomplikowany makijaż cieniami zajmuje dosłownie kilka minut, to wiele kobiet czuje się niepewnie nakładając cienie do powiek. Mamy nadzieję, że po tym wpisie nakładanie cieni zacznie być dla Was bułką z masłem i często będziecie po nie sięgać! W tym wpisie dowiecie się, jak prawidłowo nakładać cienie do powiek krok po kroku.
Nakładanie cieni krok po kroku
Krok 1 – Baza
Pierwszym i bardzo ważnym krokiem w malowaniu oczu jest odpowiednie przygotowanie powieki. W tym celu nakładamy bazę na całą powierzchnię powiek, aż do brwi. Nałożenie bazy przedłuży trwałość makijażu i sprawi, że cienie będą się lepiej przylepiać do powiek.
Krok 2 – Jasny cień
Po nałożeniu bazy, czekamy chwilę i przystępujemy do aplikacji cieni. Wybierzmy 2 lub 3 cienie, które chcemy nałożyć na powiekę danego dnia. Najlepiej wybrać cienie w tym samym kolorze, ale w różnych odcieniach. Zaczynamy od nałożenia jasnego cienia. W większości makijażu pasować będą cienie w kolorach nude: beżowe i jasnobrązowe. Taki cień nakładamy na całą powiekę, łącznie z wewnętrznym kącikiem. Nie bójmy się wyjść poza załamanie powieki, należy rozprowadzić cień w górę, zostawiając jedynie niewielką pustą przestrzeń między okiem a brwią.
Krok 3 – Blendowanie
Teraz czas na nałożenie ciemniejszego cienia. Nakładamy go w zewnętrznym kąciku i blendujemy w wewnętrzną stronę oka. Blendowanie to inaczej rozcieranie cieni, czyli koliste i półkoliste ruchy pędzlem od zewnętrznej do wewnętrznej strony powieki. To właśnie blendowanie tworzy efekt chmurki na powiekach i od niego często zależy końcowy efekt naszego makijażu. W tym przypadku praktyka czyni mistrza!
Krok 4 – Błysk
Teraz czas na odrobinę błysku! W tym celu nałóż połyskujący cień na środek powieki i delikatnie go rozetrzyj. Oprócz tego warto nałożyć rozświetlasz w wewnętrznym kąciku oka.
Krok 5 – Dolna powieka
W przypadku dolnej powieki najważniejsze jest, by użyć białej kredki na linii wodnej. W ten sposób jeszcze bardziej optycznie powiększymy oko. Na dolną powiekę możemy oczywiście użyć również cieni. W tym przypadku również najpierw nakładamy bazę. Możemy użyć wcześniej używanych cieni, ale możemy użyć również jedynie jednego jasnego cienia wyjściowego.
Krok 6 – Efekt końcowy
W ostatnim kroku przechodzimy do podkreślenia brwi i wytuszowania rzęs (oczywiście możemy także przykleić sztuczne rzęsy). Dzięki temu efekt makijażu będzie spektakularny!
Kilka wskazówek odnośnie nakładania cieni do powiek:
- Jeśli nie zaopatrzyłyście się jeszcze w bazę, to możecie użyć korektora, który zadziała podobnie jak baza.
- Lepiej na początku nałożyć mniej cienia, a później stopniowo dokładać, niż jednym ruchem nałożyć go za dużo.
- Zawsze przed nałożeniem cienia na oko, delikatnie strzep pędzelek, w ten sposób pozbędziesz się nadmiaru produktu.
- Dobrym pomysłem jest zrobienie makijażu oczu jeszcze przed makijażem twarzy. Dzięki takiej kolejności nawet jeśli cienie nam się osypią, to nie zepsują makijażu całej twarzy.
- Pamiętajmy, by zawsze używać jedynie czystych pędzli!
- Cienie można nakładać nie tylko pędzlami ale także…palcami.
- Jeśli przed nałożeniem cienia na powiekę, zmoczymy pędzelek wodą, to uzyskamy mocniejszy efekt.
Dodaj komentarz