Pedicure hybrydowy w domu – jak zrobić?

Pedicure hybrydowy w domu – jak zrobić?

Stopy to ta część ciała, która latem przeżywa najlepsze chwile – są niczym nieskrępowane, odsłonięte i wolne – dovbrze, gdyby przy tym wyglądały schludnie i pięknie dopełniały wakacyjne obuwie – sandałki, szpilki z odsłoniętymi palcami, japonki czy jakiekolwiek inne obuwie, które prezentuje nienaganny pedicure. Nie musisz zabierać swoich stóp do kosmetyczki. Jeśli chcesz, już dziś możesz mieć wspaniały pedicure hybrydowy. Podpowiadamy jak zrobić go samodzielnie!

Pedicure na lato

W słoneczne, ciepłe dni i podczas urlopu najważniejsze jest to, by jak najwięcej odpoczywać! Nie warto nieustannie martwić się o paznokcie u stóp, codziennie je poprawiać, malować, zmywać, martwić się o każdy odprysk. Idealnym rozwiązaniem jest pedicure hybrydowy: dzięki niemu będziesz mogła cieszyć się stylizacją bez odprysków, nawet do 3 tygodni. Pedicure na paznokciach u stóp najczęściej wytrzymuje dłuzej niz ten u dłoni, wiec z pewnością przez cały urlop możesz liczyć na nienaganny pedicure.

Możesz wykonać go sama: wizyta w salonie kosmetycznym wcale nie jest konieczna. Nie wiesz, jak zrobić pedicure hybrydowy na lato? Podpowiadamy!

Jak zrobić pedicure hybrydowy?

Całość wygląda bardzo podobnie, jak w przypadku manicure z udziałem lampy do hybryd. Jeśli zatem masz wprawę w hybrydzie dłoni, to pedicure także nie powinien sprawić Ci żadnego kłopotu.
Okazuje się, że pedicure hybrydowy wymaga takich samych akcesoriów i produktów jak manicure. Nie robiłaś nigdy wcześniej hybrydy i najpierw chcesz wypróbować swoje możliwości na stopach? Dobry pomysł. Podpowiadamy, co jest Ci potrzebne.

Pedicure hybrydowy – co potrzeba?

Abyś mogła cieszyć się pięknymi paznokciami bez odprysków, potrzebujesz niezbędnych akcesoriów, bez których raczej nie ma szans na powodzenie.
Pedicure hybrydowy różni się od „zwykłego” tym, że wymaga specjalnych lakierów, które dadzą się utwardzić w lampie UV lub LED. Oprócz tego zawsze należy nakładać na paznokcie specjalną bazę oraz top – w przypadku zwykłego pedicure również jest to konieczne, ale hybryda wymaga po prostu utwardzenia każdego produktu w lampie.
Poniżej lista produktów do wykonania pedicure hybrydowego, która z pewnością pomoże Ci zgromadzić wszystko, co trzeba:

  • bloczek polerski i pilnik,
  • pusher lub drewniany patyczek,
  • waciki bezpyłowe, cleaner,
  • baza, kolorowy lakier do hybryd, top,
  • lampa UV/LED – model z odczepianym spodem.

Pedicure hybrydowy krok po kroku – jak zrobić?

1. Przygotuj odpowiednio płytkę paznokcia. Sięgnij po bloczek polerski, pusher lub (delikatniejszy) drewniany patyczek. Odsuń skórki za pomocą pushera lub patyczka, następnie zmatuj płytkę bloczkiem polerskim, a na koniec nadaj kształt paznokciom pilnikiem.

2. Przetrzyj paznokcie wacikiem bezpyłowym namoczonym w specjalnym preparacie odtłuszczającym, czyli tzw. cleanerze. To niezbędny krok, który sprawi, ze lakier nie odpryśnie z płytki nawet po wielu dniach.

3. Nałóż cienką warstwę wybranej bazy i utwardź ją w lampie.

4. Zaaplikuj kolorowy lakier hybrydowy w wybranym kolorze (na początku najlepiej stosować delikatny kolor, na którym nie są widoczne ewentualne niedociągnięcia). Kolor również utwardź w lampie. Po utwardzeniu pierwszej warstwy – nałóż kolejną i ponownie włóż stopę do lampy. Jeśli wyjedziesz lakierem poza granicę paznokcia i zalejesz skórki – zanim utwardzisz paznokieć, zbierz nadmiar lakieru z brzegów za pomocą patyczka.

5. Stylizację zabezpiecz specjalnym topem do paznokci hybrydowych i kolejny, ostatni już raz utwardź manicure w lampie. To utrwali lakier, zwiększy wytrzymałość paznokci, a oprócz tego nada im piękny połysk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *