Uważasz, że pędzle do makijażu są tylko dla wtajemniczonych i używają ich wyłącznie makijażyści? Nic bardziej mylnego. To akcesoria, które przydadzą się każdej kobiecie, która co rano wykonuje makijaż i której zależy, aby był on nienaganny. Okazuje się też, że wcale nie potrzebujesz całej gamy pędzli aby wykonać profesjonalny makijaż. Dziś przedstawiamy zalety pędzli i wyjaśniamy, które z nich są najważniejsze.
Pędzle do makijażu – zalety
„Po co mi pędzle do makijażu? Doskonale daję sobie radę bez nich – wystarczy mi gąbka dołączona do pudru lub płatek kosmetyczny, a podkład po prostu rozsmarowuję palcami” – takie opinie pojawiają się niezwykle często. Tymczasem dobry pędzel jest w stanie zrobić cuda: nie tylko lepiej nałoży kosmetyki na twarz, ale również sprawi, ze cały make-up będzie bardziej trwały, a ty zużyjesz dużo mniej kosmetyku niż zazwyczaj – pędzel ułatwia aplikację i dzięki niemu nie potrzeba nam nakładać na twarz dużo produktu, aby osiągnąć efekt nieskazitelnej cery. Jest zatem nie tylko precyzyjny, ale również ekonomiczny. Dzięki niemu kosmetyki inaczej „zachowują się” na twarzy: nawet podkład, którego zazwyczaj nie lubiłaś nałożony pędzlem, a nie palcami może idealnie zintegrować się ze skórą. Pędzle do makijażu zapobiegają też nierównomiernej aplikacji kosmetyków – dzięki nim można uniknąć tzw. „efektu maski” na twarzy.
TOP 5 niezbędnych pędzli do makijażu
1. Pędzel do podkładu
Pędzel do podkładu to jeden z najważniejszych, jakie powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce. Odpowiednio nałożony podkład to podstawa dobrego makijażu i nieskazitelnej cery. Najlepsze są tzw pędzle flat-top, czyli płasko ścięte, o gęstym włosiu. Taki pędzelek musi być precyzyjnie wykonany, a włoski gęsto osadzone, a jednocześnie dosyć miękkie, aby dobrze aplikowały podkład: musi się o stopić z cerą. Dzięki pędzlom flat-top warstwa nałożonego podkładu jest minimalna: wystarczy dosłownie kropla wielkości pestki wiśni, aby pokryć całą buzię kosmetykiem. Podkład nakładamy na twarz „stemplując” ją – nigdy rozcierając lub rozsmarowując. W ten sposób nie tylko idealnie zintegrujemy podkład se skórą, ale również zapobiegniemy smugom.
2. Pędzel do pudru sypkiego
Puder sypki jest zwieńczeniem całego makijażu: odpowiednio nałożony tworzy na buzi delikatną, satynową mgiełkę, która poprawia stan skóry, optycznie rozprasza światło i hamuje błyszczenie się skóry. Najlepszymi pudrami są te mineralne, oparte na naturalnych składnikach, oraz pudry białe i transparentne (ryżowy, bambusowy) – nie tylko nadają satynowe wykończenie, ale dodatkowo dbają o skórę. Do nakładania sypkiego pudru idealny będzie duży, gesty i puszysty pędzel. Za jego pomocą precyzyjnie i równomiernie nałożymy każdy sypki puder, najlepiej dociskając go do twarzy miejsce obok miejsca. Ten pędzel powinien mieć lekko zaokrąglone włosie.
3. Pędzel do brwi
Dobry pędzelek do brwi to prawdziwe błogosławieństwo. Jest bardzo ważny, ponieważ to brwi tworzą ramę całej twarzy i nadają jej charakteru oraz wyrazu. Pędzelek do brwi pozwala precyzyjnie nadać im kształt a nawet delikatnie i dokładnie domalować włosek po włosku, aby je lekko zagęścić. Dzięki niemu stworzysz perfekcyjny zarys brwi, a także wypełnisz je kolorem i nadasz kształt oraz wykonasz subtelne cieniowanie. Pędzelek do brwi powinien być płaski i ścięty po skosie, a jego włoski powinny być stosunkowo sztywne. Taki kształt sprawi, ze szpiczasty koniec pędzla może posłużyć jako pędzel do eye-linera. Odrobina wprawy i z jego pomocą stworzysz na powiece precyzyjną kreskę.
4. Pędzel do cieni
Idealnie, jeśli możesz zakupić jednocześnie pędzel do aplikacji cieni, jak i ten do blendowania, ale na początek możesz w zupełności poradzić sobie z jednym: o zaokrąglonym i miękkim włosiu na czubku, oraz nieco twardszym przy samym trzonku. Dzięki temu trzymając go płasko możesz nałożyć cienie na powiekę, a samym miękkim szczytem pędzelka delikatnie i sprawnie je zblendować.
5. Pędzel do różu i konturowania
Jeden, odpowiednio ścięty i miękki (najlepiej z naturalnego włosia) pędzel wystarczy w zupełności do aplikacji różu oraz wykonania całego konturowania twarzy. Powinien być przycięty po skosie, a jednocześnie delikatnie zaokrąglony, o miękkich krawędziach. Taki pędzelek ma z każdej strony inaczej ułożone włoski, a zatem nadaje się zarówno do różu i bronzera, jak i do pełnego konturowania twarzy.
Dodaj komentarz