Mezoterapia mikroigłowa to jeden z popularnych sposobów pielęgnowania i leczenia skóry. Zabiegowi można poddawać skórę twarzy, szyi, dekoltu i wielu innych części ciała. Sprawdź, jakie efekty daje i czego możesz spodziewać się podczas tego zabiegu.
Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?
Mezoterapia mikroigłowa to zabieg kontrolowanego uszkodzenia skóry poprzez jej nakłuwanie za pomocą cienkich igieł. Nie mają one światła, co oznacza, że nie służą do wprowadzania odżywczych substancji, a jedynie do nakłuwania skóry. Takie działanie powoduje, że w skórze powstają nowe włókna kolagenowe i zapoczątkowuje się proces regeneracji. Do mezoterapii mikroigłowej używa się jednego z dwóch urządzeń: dermarollera lub dermapenu.
Dermapen – zalety
Dermapen jest stosowany o wiele częściej niż dermaroller. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że działa delikatniej i bezpieczniej dla skóry, a nakłucia są zawsze wykonywane pod kątem prostym. Po drugie dermapen jest solidnie wykonany i w przeciwieństwie do dermarollerów ma cieńsze igły. Po trzecie podczas zabiegu można kontrolować głębokość i precyzję nakłuć. I po czwarte dermapen ma medyczne certyfikaty, a dermarollery w formie podróbek można kupić w Internecie.
O co chodzi w mezoterapii mikroigłowej?
Podczas zabiegu najważniejszą sprawą jest wystąpienie mikrokrwawienia. Będziemy mieć wtedy pewność, że zostało uszkodzone naczynie krwionośne, a skóra będzie się lepiej regenerować i powstaną nowe włókna kolagenowe. Zaaplikowanie jakiegokolwiek kosmetyku będzie miało jedynie działanie doraźne i powierzchowne. Co nie oznacza, że nie można tego zrobić.
Mezoterapia mikroigłowa – efekty
Nakłuwanie skóry przyspiesza dzielenie się i rozwój komórek oraz stymuluje obecne w niej komórki. Tworzą się również nowe włókna kolagenowe i elastynowe, kwas hialuronowy i inne substancje w macierzy międzykomórkowej. Wpływa to na poprawę mikrokrążenia i przyspiesza regenerację tkanek. Zadaniem mezoterapii mikroigłowej jest zatem pobudzenie skóry do autoodbudowy.
Dodaj komentarz