Na czym polega flamboyage? Flamboyage krok po kroku

Na czym polega flamboyage? Flamboyage krok po kroku

Flamboyage to jedna z metod koloryzacji włosów. Jej nazwa pochodzi od francuskiego słowa, które oznacza blask, płomień i… ekstrawagancję. Autorem pomysłu jest włoski fryzjer Angelo Seminara, który twierdzi, że flamboyage ma sprawiać wrażenie naturalnego uczesania. Na czym polega flamboyage i jak, krok po kroku, wykonać je w domu? Jakie efekty daje flamboyage?

Na czym polega flamboyage?

Flamboyage przypomina z jednej strony sombre, ponieważ obie metody koloryzacji sprawiają, że włosy wyglądają jak muśnięte słońcem, a z drugiej balejaż. Balejaż, w przeciwieństwie do flamboyage’u, daje nienaturalny efekt, bo pomiędzy poszczególnymi pasemkami jest wyraźny kontrast. Różni je także technika farbowania. Podczas flamboyage’u nie korzysta się z technik szydełkowych, to znaczy nie zabezpiecza się poszczególnych, wydzielonych szpikulcem pasm włosów folią. Zamiast nich stosuje się specjalne samoprzylepne przezroczyste paski, które łatwo przyklejają się do włosów i ich nie uszkadzają. Pasmo włosów zawija się w taki sposób, aby środek paska obejmował je od spodu i obie części paska przyklejały się do włosów po dwóch stronach. Fryzjer może nakładać na każde z pasm różne odcienie farb.

Po około 30-40 minutach pasma są zwilżane ciepłą wodą i zdejmowane z włosów. Włosy nie są farbowane od samego czubka głowy, ponieważ wtedy nie wyglądałyby naturalnie, a właśnie o to chodzi w tej technice koloryzacji. Zamiast tego fryzjer nadaje im refleksy. Efekt jest spektakularny, a włosy nie wymagają częstego odświeżania, ponieważ odrosty nie są zbyt wyraźne.

Flamboyage można wykonywać na włosach długich i krótkich oraz ciemnych i jasnych, ale najlepsze rezultaty można uzyskać na długich, jasnych włosach. Celem flamboyage’u jest nie tylko rozjaśnienia włosów, lecz także ich przyciemnienie.

Jak wykonać flamboyage w domu krok po kroku?

Flamboyage najlepiej wykonywać w salonie fryzjerskim, ponieważ każdy zabieg przeprowadzany przez profesjonalistę zmniejsza ryzyko niepowodzenia i daje lepsze efekty. Mimo to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać flamboyage samodzielnie w domu. Wtedy należy zaopatrzyć się w:

  • farby w preferowanych odcieniach;
  • pędzel do rozprowadzania farb;
  • taśmy samoprzylepne do flamboyage’u;
  • dodatkową parę rąk, która wydzieli pasma z tyłu głowy.

Flamboyage w domu krok po kroku

  1. Domowy flamboyage rozpoczynamy od wydzielenia palcami pasm włosów, które będziemy farbować.
  2. Do wybranych pasm przyklejamy przezroczyste paski: jedną część paska przyklejamy z jednej strony włosa i rozprowadzamy na całej jej długości farbę, po czym przyklejamy pasek z drugiej strony tak, aby jego połowa znajdowała się na końcu włosa, po czym sklejamy pasek z obu stron (wewnętrznej i zewnętrznej). Pamiętamy, żeby nie koloryzować włosów u nasady.
  3. Czekamy około 30-40 minut. Dzięki przezroczystym pasmom możemy na bieżąco obserwować przebieg koloryzacji.
  4. Po upływie 30-40 minut zmywamy paski z włosów ciepłą wodą. Powinny odklejać się z łatwością, a wręcz samoistnie schodzić.

Flamboyage ‒ efekty

Flamboyage daje naturalny efekt, ponieważ pasma poddane koloryzacji nie odbiegają od wyjściowego koloru włosów. Wszystkie odcienie różnią się między sobą tylko o jeden, dwa tony, a tym samym nadają fryzurze wielowymiarowości i objętości. Z tego powodu flamboyage jest polecany przede wszystkim kobietom o cienkich i rzadkich włosach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *