Kreska na oku – jak i czym ją dobrze zrobić?

Kreska na oku – jak i czym ją dobrze zrobić?

Kreska na oku zawsze dodaje uroku i głębi spojrzeniu. Pod warunkiem, że jest dobrze narysowana. Chcesz wiedzieć, jak ją poprawnie namalować? Co będzie najlepsze do makijażu oka? Kredka, pisak a może tradycyjny eye-liner? Dowiedz się przydatnych rzeczy, które spawają, że będziesz miała piękną i profesjonalną kreskę na powiece. 

Kreska – doskonałe wykończenie makijażu oka

To nieprawda, że kreska na oku nadaje się wyłącznie do wieczorowego makijażu. Na co dzień też może znacznie poprawić makijaż, podkreślić twoje spojrzenie, wydobyć jego gębie i sprawić, że kolor oczu będzie wyglądał lepiej. Wystarczy, że będzie ona ciemniejszym akcentem na subtelnie pomalowanej, jasnej powiece. Kreska narysowana w odpowiednim miejscu poprawi kształt oka, zatem do dzieła! Chwytaj narzędzie w dłoń i maluj ją na swojej powiece. Ale czym najlepiej ją namalować?

Kreska na powiece – jaki kosmetyk wybrać?

Wybór jest spory i pewnie przyprawia Cię o zawrót głowy. Zwykła kredka w drewnie czy może automatyczna? Albo po prostu eye-liner w płynie, albo w pisaku?

Wszystko zależy od tego, jak sprawnie idzie Ci codzienny makijaż. Jeśli nie masz jeszcze wprawy w kreskach – powinnaś wybrać flamaster do powiek lub tradycyjną kredkę. W tym drugim przypadku pamiętaj jednak, ze nie powinna ona być zbyt miękka – takie kredki są przeznaczone do makijażu wieczorowego, pozwalają uzyskać efekt smoky-eye.

Flamaster dawkuje odpowiednią ilość tuszu, więc będzie ci łatwo wykonać nim ładną kreskę. Z kolei kredka jest dobra, ponieważ ewentualne błędy da się naprawić: wystarczy rozetrzeć je patyczkiem higienicznym.

Jeśli nabierzesz już wprawę – możesz spróbować nieco bardziej precyzyjnych kosmetyków. Eye-liner ma bardzo cieniutki pędzelek, który pozwoli ci an namalowania dokładnych linii. To precyzyjne narzędzie do makijażu oka.

Nowym kosmetykiem do makijażu, który nie jest jeszcze zbyt popularny, jest specjalny eye-liner w słoiczku. To miękki, żelowy kosmetyk, który pozwala się równomiernie nałożyć pędzelkiem. Zrobiona takim żelem ze słoiczka kreska jest grubsza i bardziej wyrazista. Żele do powiek mają też doskonałą pigmentację.

Kreska na powiece – jak ją namalować? 

Zanim zaczniesz ją malować, najpierw połóż lusterko płasko na stole. Rękę, w której trzymasz kredkę, oprzyj o blat, aby się nie trzęsła i była stabilna. Przypudruj powiekę, a następnie jednym, lub dwoma sprawnymi, pewnymi pociągnięciami narysuj na powiece kreskę. Kieruj się od wewnętrznego, do zewnętrznego oka. Pamiętaj, że kreska powinna być namalowana jak najbliżej rzęs.

Inną dobrą opcją na namalowanie kreski jest zaznaczenie na powiece kropek, które następnie po prostu łączysz kredką.

Kredka do powiek – jak skorygować kształt oczu?

1. Oczy małe 

Kreskę namaluj wyłącznie na dolnej powiece i pamiętaj, ze powinna być cienka i jasna. Żeby optycznie powiększyć oko – na linii wodnej namaluj z kolei białą linię. Ten trik doda świeżości spojrzeniu i w dodatku sprawi, ze twoje oczy będą wyglądały na większe! Małe oczy będą lepiej wyglądały w grafitowej, lub brązowej kredce, a nie czarnej.

2. Blisko osadzone oczy

Linię namaluj dowolnym kolorem, jednak pamiętaj, by utworzyć ją tylko w zewnętrznych kącikach – to optycznie oddali je od siebie.

3. Oczy szeroko osadzone

Takie oczy będą dobrze wyglądały, jeśli namalujesz kreskę tylko w wewnętrznych kącikach oczu. W ten właśnie sposób optycznie je przybliżysz.

4. Kreska na dużych oczach 

Możesz śmiało malować kreski na górnej i dolnej powiece, jednak pamiętaj, aby omijać wewnętrzne kąciki oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *