Kołysanka dla cery – najlepsza pielęgnacja skóry na noc

Kołysanka dla cery – najlepsza pielęgnacja skóry na noc

Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś – ta odwieczna prawda ma swoje potwierdzenie bliżej, niż myślisz. Podczas snu Ty wypoczywasz, a Twoja skóra intensywnie pracuje i mocno się odnawia. Warto wykorzystać ten moment i nieco jej pomóc w tej regeneracji. Jak? Okazuje się że dobra pielęgnacja to podstawa pięknej skóry. Sprawdź, jak zadbać o skórę wieczorem, by rano obudzić się z olśniewająco piękną skórą

1. PIELĘGNACJA SKÓRY NA NOC – DEMAKIJAŻ

Pamiętaj, że demakijaż, czyli dokładne zmycie wieczorem makijażu to podstawa każdej pielęgnacji. Chodzenie spać z podkładem na twarzy to największy grzech i zaniedbanie  w stosunku do skóry, jakie popełniamy.

To bardzo źle wpływa na stan skóry, ponieważ na jej powierzchni nie zachodzi wymiana tlenowa. Cera jest jak przykryta warstwą zebranego po całym dniu sebum, zanieczyszczeń, toksyn czy bakterii. Dlatego najważniejszą sprawą jest dokładnie ją oczyścić.

Idealnymi produktami do demakijażu są płyny micelarne lub olejki, które wykorzystuje się w tzw. metodzie OCM. Szukaj tych o naturalnym składzie, bez zbędnych silikonów i parabenów.

2. PIELĘGNACJA SKÓRY NA NOC – OCZYSZCZANIE

Płyny micelarne do usuwania makijażu są miłym wynalazkiem i dobrze radzą sobie z wszelkiego rodzaju kosmetykami kolorowymi, jednak opinie, że płyn micelarny wystarczy do dokładnego oczyszczenia skóry jest trochę na wyrost. Owszem – usunie on makijaż ale nie zbierze dokładnie wszystkich zanieczyszczeń. Ponieważ wiele produktów do demakijażu pozostawia dodatkowo tłustą warstwę, a także nie równoważy pH – warto dodatkowo umyć twarz specjalnym, żelem lub pianką do mycia twarzy.

3. PIELĘGNACJA SKÓRY NA NOC – TONIK DO TWARZY

Wiele z nas zapomina już o tonizowaniu cery po codziennych zabiegach, a to niezwykle istotny element pielęgnacji. Tonik staje się niestety kosmetykiem, który odchodzi do lamusa. Tymczasem to dzięki tonizowaniu skóra utrzymuje odpowiednie pH i nie jest podatna na starzenie. Tonik ułatwia też składnikom z kremów wnikanie w głębsze warstwy naskórka i doskonale przygotowuje ją na przyjęcie kremu. Idealną opcją są hydrolaty, czyli naturalne wody, które powstały przez destylację roślin za pomocą pary wodnej. Hydrolaty są łatwe w użyciu gdyż rozpyla się je po prostu na twarz; są one pozbawione parabenów, silikonów i wszelkich innych syntetyków.

4. PIELĘGNACJA SKÓRY NA NOC – KREM NA NOC, KREM POD OCZY I SERUM

Ostatni i równie ważny punkt programu i “wisienka na torcie” całej pielęgnacji to oczywiście krem na noc i krem pod oczy. Nocą cera aż się prosi o bogatszy, pełen składników odżywczych i rewitalizujących krem, który jest dostosowany do rodzaju Twojej skóry. Ponieważ taki krem nie wymaga filtrów ani żadnych innych zabezpieczających i ochraniających ją substancji – ma zatem więcej składników, które regenerują i “naprawiają” skórę podczas snu. Dlatego warto mieć osobny krem na noc i inny krem do dziennej pielęgnacji. Między ich składem jest bowiem istotna różnica.

Idealną opcja jest nałożenie pod krem odżywczego serum lub naturalnego olejku do twarzy i dopiero po nim odpowiedniego kremu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *