Jakie składniki kremów ujędrniają twarz?

Jakie składniki kremów ujędrniają twarz?

Kosmetyki ujędrniające twarz to już nie tylko produkty dedykowane osobą z bardzo dojrzałą skórą. Dziś każdy wie, że aby długo cieszyć się gładką, sprężystą skórą warto już zawczasu wykorzystywać doskonałe działanie substancji aktywnych, które są odpowiedzialne za młodość i elastyczność skóry. Jakich? Zapoznaj się z najcenniejszymi składnikami anty-aging.

Kosmetyki ujędrniające w twarz – czego szukać w składzie?

Kosmetyki ujędrniające twarz zadziałają najskuteczniej, jeśli w ich składzie znajdują się najsilniej ujędrniające, cenę składniki, które maja wpływ na gęstość, elastyczność i jędrność skóry. Warto też sięgnąć po suplementację i dostarczać organizmowi „od wewnątrz” cenne składniki.

Co ujędrnia w kremach – kolagen i elastyna

Z wiekiem skóra traci swoją gładkość ponieważ w jej wnętrzu zachodzą uszkodzenia i zanik tworzących ją włókien kolagenowych. Tymczasem kolagen to bardzo ważne białko które stanowi około 30% wszystkich białek znajdujących się w ludzkim ciele. To ono zapewnia skórze właściwie nawilżenie, a zatem – sprężystość i jędrność. Niedobór kolagenu to przede wszystkim pierwsze oznaki starzenia się skóry, czyli zmarszczki, suchość skóry, przebarwienia, cellulit, matowienie naskórka, włosów i paznokci.

Elastyna to białko bardzo podobne do kolagenu. Wraz z nim występuje w tkance łącznej i powoduje, że pojedyncze komórki ciała tworzą większe struktury. Jej sprężyste włókna zapewniają skórze, jak sama nazwa wskazuje, elastyczność. Dzięki elastynie rozciągnięta skóra może powrócić do swojego „naturalnego” kształtu.

Co ujędrnia w kremach – kwas hialuronowy

Kolejny bardzo istotny składnik, naturalny budulec i podpora dla naszej skóry. Niezwykle istotny, odpowiada za jędrność i doskonały wygląd, jego brak sprawia, ze skóra zapada się i przyobleka siateczką zmarszczek.

Kwas hialuronowy w pewnym wieku powinien być bezwzględnie dostarczany do organizmu, ponieważ jego ilość znacznie spada, a tylko on potrafi wiązać w komórkach nawet do 250 cząstek wody jednocześnie. Działanie cząstek kwasu hialuronowego można porównać do sprawnie działających sprężyn w materacu – jeśli jest ich wystarczająco dużo i są one w dobrym stanie – powierzchnia materaca jest twarda, sprężysta i elastyczna, nie zapada się. To samo dzieje się z e skórą, która ma odpowiednią ilość kwasu hialuronowego.

Co ujędrnia w kremach – retinol, krzem

Oprócz kremów czy suplementów obfitujących w keratynę warto poszukać też kosmetyków ze składnikami, które mają stymulować ich syntezę. Należą do nich m.in. krzem i retinol. Ten ostatni zwłaszcza jest chętnie stosowany w dobrych kremach o działaniu ujędrniającym, ponieważ stymuluje on dodatkowo syntezę kwasu hialuronowego. Retinol jest cenny, ponieważ oddziałuje na głębsze warstwy skóry: dzięki niemu wzrasta liczba fibroblastów.

Krzem jest z kolei istotnym pierwiastkiem, który wchodzi w skład naszego organizmu – to jeden z tzw. pierwiastków budulcowych. Współuczestniczy w tworzeniu się włókien kolagenowych, leczy uszkodzenia skóry i naczyń krwionośnych.

Oprócz kremów do twarzy z tymi składnikami, warto dostarczyć ej także od wewnątrz i zażywać np. organiczny krzem, który jest dostępny niemal w każdej aptece.

Co ujędrnia w kremach – fitosterole i flawonoidy

Czyli mówiąc najogólniej – roślinne sterole, zwane tez roślinnymi hormonami. Ich najcenniejszy źródłem są fitoestrogeny, które wykazują podobne do ludzkich hormonów (estrogenów) działanie. W kosmetykach stosuje się najczęściej izoflawony: to grupa flawonoidów niezwykle skutecznie odmładzających, poprawiających kondycje skóry, wygładzających, napinających i poprawiających owal twarzy a także spłycających zmarszczki. Gdzie szukać izoflawonów? Oczywiście w roślinach. Najcenniejsze źródła izoflawonów to:

  • soja,
  • ekstrakt z pluskwicy gronistej,
  • ekstrakt z żeń-szenia,
  • ekstrakt z fasoli,
  • wspomniany już ekstrakt z bluszczu,
  • ekstrakt z iglicy włoskiej,
  • ekstrakt z brzozy,
  • algi, między innymi alga brązowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *