Działa lepiej niż krem przeciwzmarszczkowy, a do tego nic nie kosztuje. Masaż twarzy potrafi działać cuda. Poznaj sekret wiecznie młodych Azjatek. Sprawdź, jak wykonać odmładzający masaż twarzy i zapewnić sobie chwilę relaksu w kilku krokach.
Istnieje wiele domowych sposobów pielęgnacji, które mogą skutecznie zastąpić profesjonalne zabiegi i drogie kosmetyki. Jednym z nich jest masaż twarzy, szyi i dekoltu.
Masaż twarzy to sztuka, której warto się nauczyć. Efekty zaskoczą każdą fankę naturalnej pielęgnacji skóry. Nic dziwnego, że regularny i poprawny masaż twarzy promują w mediach społecznościowych blogerki oraz celebrytki. Potwierdzają, że wystarczy kilka prostych ruchów palcami po twarzy, aby nie tylko zrelaksować się, ale też mieć gładką, jędrną i piękną cerę.
Masaż twarzy, szyi i dekoltu
Nie da się zaprzeczyć temu, że masaż twarzy jest jedną z najstarszych metod leczenia. Dotykiem łagodzono ból i przekazywano pozytywne emocje już w starożytnych Chinach. To tam spisano pierwsze wskazówki co do tego, jak wykonać masaż twarzy, a nawet całego ciała. Podobne techniki stosowano później w starożytnych Indiach, Grecji, Rzymie.
Potwierdzenie tego, że masaż pomaga naprawdę na wszystko, to ilość różnych form tej kuracji – od masażu klasycznego, przez sportowy, leczniczy, kosmetycznymi, relaksacyjny, aż po masaż odmładzający. Ten ostatni najczęściej stosuje się jako alternatywę dla kuracji przeciwzmarszczkowych na twarz.
Co daje masaż twarzy?
Automasaż twarzy (auto, ponieważ można go wykonać samodzielnie w domowym zaciszu) warto wykonywać bez pośpiechu. Najlepiej traktować go jako sposób na chwilę relaksu po męczącym dniu. Wystarczy 15-20 minut dziennie, aby odnotować znaczną poprawę kondycji skóry. Oto, czego można oczekiwać, wykonując regularny masaż twarzy:
- odpowiednie dotlenienie skóry,
- lepsze odżywienie i nawilżenie,
- poprawa elastyczności skóry,
- spłycenie drobnych zmarszczek,
- aksamitnie miękka cera,
- złagodzenie napięcia mięśniowego,
- lepsze wchłanianie kosmetyków.
Na co pomaga masaż twarzy?
Poprawnie wykonany masaż twarzy łagodzi napięcie mięśniowe, które przyczynia się do powstawania zmarszczek mimicznych. Pobudza krążenie skórne, dzięki czemu skóra dostaje więcej składników odżywczych, jest gładsza i bardziej jednolita. Wszystko to sprowadza się do jednego: masaż twarzy pomaga opóźnić procesy starzenia się skóry. To recepta na młodość, więc warto stosować go jako zabieg przeciwzmarszczkowy. Oprócz tego masaż twarzy pomaga na problemy z zasypianiem i koncentracją, ponieważ odstresowuje, uspokaja, rozluźnia i podnosi jakość snu.
Jak wykonać masaż twarzy, szyi i dekoltu?
Działa cuda, ale tylko, kiedy jest wykonywany regularnie i poprawnie. Sprawdź, jak zrobić masaż twarzy. Czy potrzebujesz do tego specjalnych akcesoriów lub kosmetyków? Oto wskazówki, jak zrobić odmładzający masaż twarzy krok po kroku.
1. Zrób demakijaż i oczyść twarz.
2. Posmaruj twarz odpowiednim kremem lub olejkiem np.:
- olejkiem arganowym: do cery dojrzałej,
- olejem z awokado: do cery wrażliwej i problematycznej,
- olejem różanym: do każdego typu cery,
- olejem arbuzowym: do cery mieszanej i tłustej,
- olejem marchewkowym: dla poprawy koloru cery,
- olejkiem z opuncji: w przypadku skóry suchej i zniszczonej.
3. Połóż się – masaż twarzy należy robić w pozycji leżącej.
4. Delikatnie masuj partie twarzy w następującej kolejności:
- broda i okolice ust, podciągając kąciki w górę,
- policzki: od żuchwy do ucha,
- policzki: od kości policzkowych do skroni,
- nos: od czubka ku górze,
- okolice oczu (bez rozciągania!),
- czoło: od środka do obu skroni.
Techniki masażu twarzy. Jak to robić?
Jeśli przeanalizujemy, jak powinien wyglądać masaż twarzy krok po kroku, wcale nie wydaje się trudny. Wszystko opiera się na ruchach z masażu klasycznego. Trzeba tylko trzymać się określonej kolejności, masować w odpowiednim kierunku i stosować odpowiednie techniki masażu.
Najpopularniejsze techniki to:
- głaskanie – płynne gładzenie skóry palcami,
- rozcieranie – rytmiczne robienie na skórze kółeczek,
- ugniatanie – szczypanie kolejnych mięśni twarzy palcami,
- oklepywanie – opukiwanie twarzy opuszkami palców tzw. deszczyk.
Ważne. Całą twarz masujemy jedną techniką od brody do czoła. Dopiero po skończeniu możemy przejść do kolejnej techniki. Przy czym nigdy nie ugniatamy i nie rozcieramy skóry pod oczami, aby jej niepotrzebnie nie rozciągnąć. Warto zakończyć masaż głaskaniem, od którego go rozpoczęliśmy, aby ponownie zrelaksować i odprężyć skórę.
Dodaj komentarz