Jak zadbać o cerę podczas upałów? Tylko sprawdzone sposoby

Jak zadbać o cerę podczas upałów? Tylko sprawdzone sposoby

Podczas upałów cera nie ma łatwego życia. I nie chodzi tutaj tylko o promieniowanie słoneczne, lecz także o inne czynniki, które na nią oddziałują i pogarszają jej kondycję. Na szczęście są proste i skuteczne sposoby, dzięki którym wypielęgnujesz skórę twarzy podczas największych upałów.

Cera narażona na upały

Skóra twarzy podczas lata jest szczególnie narażona na działanie wielu szkodliwych czynników. Zalicza się do nich między innymi:

  • promieniowanie słoneczne,
  • wolne rodniki,
  • wysoka temperatura,
  • duża wilgotność powietrza,
  • suche i gorące powietrze.

Skutki letniej aury na cerę to odwodnienie, przesuszenie, podrażnienie i zaczerwienienie. W wyniku silniejszego oddziaływania słońca na skórę mogą pojawić się poparzenia, a nawet nowotwory. Ogólna kondycja cery się pogorszy, powstaną rumieńce, a naczynka krwionośne zaczną pękać.

Jak zadbać o cerę podczas upałów?

Jest kilka skutecznych sposobów na wypielęgnowanie cery podczas upałów. Najprostszymi z nich są:

  • zimna maska z żelu aloesowego – żel z aloesu przyniesie skórze ukojenie podrażnień i ochłodzenie, a tobie zapewni relaks i chwilę odprężenia. Do przygotowania maski możesz użyć produktu o konsystencji żelu lub gotowych produktów z aloesem w składzie. Produkt włóż na jakiś czas do lodówki, a następnie zaaplikuj go grubą warstwą na skórze. Po upływie kilkunastu minut nadmiar żelu zetrzyj lub wklep w skórę;
  • kolagen – skóra pod wpływem słońca robi się sucha, ściągnięta i pomarszczona. Poza tym promieniowanie negatywnie oddziałuje na włókna kolagenu i elastyny, powodując zmarszczki. Na szczęście w bardzo prosty sposób możesz zadbać o to, żeby cera znów wyglądała młodo i pięknie. Wystarczy, że zaaplikujesz na nią wcześniej schłodzone serum kolagenowe. Dodatkowo twarz możesz spryskać mgiełką, wodą termalna lub hydrolatem, a podczas nakładania serum zrobić krótki masaż;
  • mgiełka do twarzy – miej ją zawsze przy sobie. Kosmetyk odświeży, nawilży i orzeźwi cerę. Pamiętaj, żeby wybierać takie mgiełki, które zawierają naturalne składniki. Unikaj tych z zawartością alkoholu, substancji zapachowych i innych składników, które mogłyby podrażnić cerę latem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *