Jak wykonać najmodniejszy makijaż brwi? Fluffy brows krok po kroku

Jak wykonać najmodniejszy makijaż brwi? Fluffy brows krok po kroku

Trendy w kształcie i makijażu brwi ciągle się zmieniają: w jednym sezonie modne są cienkie, idealnie równe łuki, a w innym ‒ brwi grube i rozczochrane. Te ostatnie mają nawet swoją nazwę, a mianowicie „fluffy brows‟. Jak wykonać fluffy brows krok po kroku i jak przygotować brwi do tej stylizacji?

Jak przygotować brwi do fluffy brows?

Jak powiedzieliśmy, fluffy brows to brwi naturalne ‒ naturalnie grube i rozczochrane. Zanim przystąpimy do ich stylizacji, musimy je doprowadzić do stanu możliwie najbardziej surowego. Co to znaczy? Przez pewien czas warto sobie darować zabiegi, które odbierają brwiom ich naturalny wygląd pod względem zarówno kształtu, jak i koloru, zwłaszcza regulowanie i hennę.

Jak wykonać fluffy brows krok po kroku?

Krok 1. Ułożenie i utrwalenie brwi przy fluffy brows

Aby ułożyć, a potem utrwalić brwi w pozycji, która nam odpowiada, należy zastosować koloryzujący żel do brwi; taki kosmetyk dodatkowo nada im kolor. Innym rozwiązaniem jest mydło (najlepiej przezroczyste) i aplikator, czyli szczoteczka. Obie metody skutecznie utrwalają brwi, ale ta ostatnia daje bardziej naturalny efekt, ponieważ kostka mydła nie ma właściwości koloryzujących. Z tego powodu w przypadku zastosowania drugiej metody warto sięgnąć dodatkowo po puder lub pomadę, aby uzupełnić luki, które prawdopodobnie powstaną.

Krok 2. Wypełnienie brwi przy fluffy brows

Ten krok wymaga ogromnej precyzji. Ponieważ należy podkreślić każdy włosek z osobna, warto posłużyć się ultracienkim pędzelkiem (nałożymy nim cień lub pomadę) lub taką samą kredką. Który kosmetyk wybrać? Cień wygląda delikatnie i daje na łuku rozmazany efekt, ale z drugiej strony jest najmniej trwały. Znacznie trwalsza od cienia jest pomada, ponadto to kosmetyk bardzo precyzyjny. Niestety, mimo swoich niezaprzeczalnych atutów, ma także wady, mianowicie początkującym trudno się nią posługiwać. Poza cieniem i pomadą możemy jeszcze wypróbować kredkę, ale aby przyniosła zadowalający, precyzyjny efekt, musi być bardzo cienka.

Czy trend fluffy brows jest dla każdego?

Tak i nie. Z jednej strony, każda kobieta może sobie zafundować fluffy brows, z drugiej, nie wszystkim będzie z takimi brwiami do twarzy i nie każda kobieta będzie się z nimi czuła komfortowo. Trendy trendami, ale nie wszystko, co modne, wyjdzie nam na dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *