Trwałość perfum to ważny aspekt pięknego, intensywnego zapachu. Martwisz się, ze ich woń tak szybko znika? Perfumowałaś się rano, a podczas lunchu nie czuć już nic? To powszechny problem, dlatego dziś zdradzamy sposoby na to, by utrwalić woń perfum.
1. Przechowuj perfumy w odpowiednim miejscu
Wilgoć i zmiany temperatury źle wpływają na trwałość perfum, dlatego nie trzymaj ich w łazience — lepszym miejscem jest . np. toaletka w sypialni, gdzie perfumy nie będą narażone na niekorzystne warunki.
2. Miejsce nałożenia perfum na skórę
Oczywiste dla wszystkich miejsca to nadgarstki i boki szyi, a także obojczyki oraz obszar za uszami. Ale mało kto wspomina o włosach, a one przecież uwalniają zapach przy każdym ruchu, a budowa włosów świetnie wchłania molekuły perfum. Włosy “pochłaniają” zapachy — warto to wykorzystać! Dzięki temu jeszcze mocniej potęgują wydzielaną woń.
3. Nie trzyj nadgarstków po nałożeniu perfum
To podstawowy błąd, a trwałość zapachu na tym cierpi. Niestety jest to często powielany błąd. Czy Ty też po spryskaniu nadgarstków pocierasz je o siebie, aby “uwolnić” zapach? Niestety zaniżasz jego trwałość. Czyli osiągasz efekt przeciwny do zamierzonego, ponieważ woń perfum ulega reformulacji i traci na trwałości. Dlatego pozwól Twoim perfumom wchłonąć się samoistnie. Zobaczysz, jak duża jest różnica w intensywności zapachu!
4. Skrop się perfumami po kąpieli
Czy wiesz, ze woń perfum utrzymuje się dłużej, jeśli nałożysz je na wilgotną skórę? Doskonałym momentem jest wyjście z kąpieli, czyli wtedy, gdy skóra jest miękka, rozgrzana i chłonna. Najpierw wetrzyj w ciało balsam, a następnie użyj perfum. Skóra wchłonie mocniej molekuły zapachu, które będą się uwalniać przez cały dzień.
5. Perfumuj apaszki i szaliki
Woń perfum utrzymuje się na ubraniach, a powiewające szaliki czy apaszki będą przy każdym ruchu roztaczać wokół nas miłą woń. Pamiętaj jednak, by spryskiwać ubrania z odległości. Możesz zrosić powietrze przed Tobą i wejść w obłoczek zapachu — molekuły perfum osiądą na Twojej odzieży, tworząc subtelny bukiet zapachowy.
6. Nie mieszaj ze sobą zapachów
Rano psikasz się zapachem idealnym do pracy, a później, wieczorem zmieniasz zdanie i używasz innego zapachu? Oczywiście ich kompozycje wymieszają się, a powstały zapach może być nie tylko nietrwały, ale też niezbyt ładny…. Pamiętaj, ze taka mieszanka może zakłócić zapachy obu perfum i być dusząca dla wszystkich wokół.
Pamiętaj też, że woda toaletowa i woda perfumowana to nie [perfumy, więc mają całkiem inną trwałość zapachu! {Perfumy są z nich najintensywniejsze, najsłabiej pachnie woda toaletowa. Jeśli zależy Ci, by zapach był trwały — wybierz wersję o najsilniejszej “mocy”.
Dodaj komentarz