Jak poprawnie zrobić demakijaż?

Jak poprawnie zrobić demakijaż?

Demakijaż to bardzo ważny krok w dbaniu o cerę – podstawa, bez której nie wyobrażamy sobie następnych etapów pielęgnacji. Nigdy nie należy go pomijać i zawsze powinno sie go starannie wykonywać. Czy wiesz, jak prawidłowo robić demakijaż, aby cieszyć się piękną skórą bez niedoskonałości? Podpowiadamy! 

 Co to jest demakijaż?

Demakijaż polega na usuwaniu z twarzy noszonego za dnia makijażu i jednocześnie na dokładnym oczyszczaniu cery. Dobrze wykonany demakijaż to najważniejszy element pielęgnacji – warto wykonać go staranie, aby na twarzy nie zalegały żadne pozostałości po kosmetykach, które mogą czopować ujścia gruczołów łojowych i tym samym prowadzić do niedoskonałości i stanów zapalnych skóry.

Czy wiesz, co się dzieje z cerą przy złym demakijażu? 

Wizażanki twierdzą, że maję świetną cerę, ponieważ zawsze zmywają makijaż. To cenna rada, dlatego zmywaj makijaż zawsze, nawet wtedy gdy wracasz do domu nad ranem z imprezy. Nigdy nie powinnaś rezygnować z demakijażu i kłaść się spać z resztkami kosmetyków kolorowych na twarzy.

Dlaczego? Przede wszystkim pamiętaj, ze kolorowe produkty do makijażu są naszprycowane chemia: to moc silikonów i parabenów. Są opracowane tak, by zalegać na twarzy kilka godzin, a nie kilkanaście. Dlatego wiele z nich po długim czasie mogą wchodzić w reakcje ze skórą, a to powoduje  wypryski albo alergie. Kosmetyki do makijażu kosmetyki zapychają cerę, która w nocy nie może  oddychać, a to właśnie o tej porze, podczas snu, zachodzą najsilniejsze procesy regeneracyjne.

Demakijaż krok po kroku – jak go prawidłowo wykonać?

Zapewne wiesz, że sposobów demakijażu cery może być wiele, ponieważ mamy naprawdę mnóstwo kosmetyków do demakijażu i każdy wymaga innego użycia. Określony rodzaj cery wymaga też innego oczyszczania. Nie ma jednego prawidłowego sposobu na demakijaż, ponieważ każda cera jest inna. Należy więc znaleźć dla siebie ten, który pasuje najlepiej dla naszej skóry. Do wyboru masz zarówno delikatne kosmetyczne pianki do mycia twarzy, jak i tradycyjne płyny micelarne i mleczka, a także olejki i żele. Warto jednak znać kilka podstaw. Oto one:

  1. Demakijaż wykonuj  delikatnie. Gdy nakładasz na buzię żel, olejek czy płyn micelarny, nie trzyj twarzy. Kosmetyki same go rozpuszczą: wystarczy chwila cierpliwości.
  2. Aby nie podrażnić twarzy, ogranicz do minimum używanie wacików kosmetycznych. Kosmetyki nakładaj dłonią i pamiętaj, aby spłukać buzię wodą po skończonym demakijażu.
  3. Zawsze po demakijażu stosuj tonik do twarzy. To dlatego, że właśnie tonik przywraca skórze odpowiednie pH i uspokaja cerę. Jednocześnie pomaga doczyścić ewentualne pozostałości kosmetyczne oraz zwiększa chłonność skóry.

Czy wiesz, że Koreanki stosują na codzień więcej niż jeden kosmetyk do demakijażu? Najpierw zmywają make-up suchym olejkiem, czyli stosują metodę OCM. Następnie spłukują go i myją twarz delikatnym żelem lub pianką, a w trzecim etapie przemywają buzię tonikiem, oraz dla pewności – przecierają oczy płynem micelarnym, a by pozbyć się ewentualnych resztek tuszu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *