Jak odmłodzić się odpowiednim makijażem ust i oczu?

Jak odmłodzić się odpowiednim makijażem ust i oczu?

Każda kobieta ma swój sposób na perfekcyjny makijaż, który przykuje uwagę. Znając swoją twarz i podstawowe zasady, jakie rządzą makijażem, możemy optycznie wyszczuplić swoją twarz, odmłodzić i rozświetlić. Wszystko opiera się na odpowiednim doborze kosmetyków i prawidłowej aplikacji. Jak malować się, aby twarz wyglądała młodo?

KREDKA DO BRWI

Samo wyregulowanie brwi daje wiele, ale dopiero podkreślenie kształtu i koloru, a także wypełnienie ewentualnych ubytków we włoskach, daje najlepszy efekt. Kredka do brwi powinna być dopasowana do koloru włosów – zbyt ciemna będzie postarzała. Produkt do brwi nigdy nie powinien być nałożony ostrą, wyraźną warstwą. Należy zadbać o jak najdelikatniejsze krawędzie, delikatne rozmycie i odpowiednie cieniowanie – wszystko dla naturalnego efektu.

KREDKA DO OCZU/EYELINER

W makijażu odmładzającym ważne jest podkreślone, pełne i uwidocznione oko. Kreska (szczególnie ta na dolnej powiece) nigdy nie powinna być tępa, gruba i wyrazista. Jeśli zależy nam na pięknej kresce na górnej powiece to połóżmy ją na zblendowany cień do powiek. Kreskę na dolnej powiece dociągajmy nie dalej niż do 3/4 długości oka i zawsze blendujmy. Jaskółka nigdy nie powinna wychodzić zbyt daleko i nisko poza kontur oka.

CIEŃ DO POWIEK

Makijaż może obyć się bez cienia do powiek, ale zawsze powinno się przynajmniej wyrównać kolor powieki bazą, korektorem lub cieniem o neutralnym kolorze. Jeśli jednak decydujemy się na cień do powiek to pamiętajmy o podstawowych zasadach aplikacji cienia i prawidłowym rozmyciu krawędzi. Starsze panie nie powinny bać się kolorów, bo szczególnie korzystnie na cerze dojrzałej wyglądają np. jasne róże i granaty.

TUSZ DO RZĘS

Wytuszowane rzęsy to gwarancja pięknego, uwydatnionego oka. Najważniejsze w makijażu rzęs jest wybranie takiego tuszu, który nie sklei włosków i nie stworzy grudek. Zaleca się nie nakładanie zbyt wielu warstw tuszu i (koniecznie) wyczesanie czystą szczoteczką ewentualnych „pajęczych nóżek”.

SZMINKA/BŁYSZCZYK

Ostatnim elementem makijażowej układanki są usta. Odmłodzić może nas przede wszystkim delikatny, świetlisty błyszczyk w odcieniach różu, brzoskwini lub nude. Nie należy bać się też intensywniejszych kolorów, ale trzeba pamiętać, aby konturówka nigdy nie była ciemniejsza od szminki, a szminka nie miała zbyt matowego lub perłowego odcienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *