Zima to wymagający okres dla suchej skóry. Ujemne temperatury, opady śniegu, mróz, klimatyzacja mogą wyrządzić jej wiele szkody. Dlatego bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja. Sprawdź, jak zrobić to prawidłowo, żeby na wiosnę cieszyć się ładną i zdrową cerą.
Sucha skóra – krótki opis
Skóra sucha jest najpopularniejszym rodzajem skóry i może mieć ja każdy niezależnie od wieku i płci. Cechy wskazujące na ten typ cery uwidaczniają się najczęściej jesienią i zimą, dlatego jeśli chcemy im zapobiec, to przez cały rok powinniśmy odpowiednio dbać o skórę.
Przede wszystkim należy unikać czynników, które wywołują suchą cerę. Będą to między innymi: wilgotność otoczenia, klimatyzacja, czynniki atmosferyczne, stosowanie nieprawidłowych kosmetyków. Skórę suchą możemy rozpoznać po tym, że:
- jest cienka,
- ma jasnoróżowe zabarwienie,
- często się łuszczy,
- jest mało elastyczna,
- często pojawiają się na niej rozszerzone naczynia krwionośne,
- reaguje zaczerwienieniem na mydło, wodę, warunki atmosferyczne,
- szybciej się starzeje.
Jak dbać o suchą skórę zimą?
Pielęgnacja suchej skóry zimą musi być rozłożona na trzy rodzaje działań:
1. Regeneracja skóry suchej zimą
Zimowa aura może zaburzyć funkcjonowanie naturalnej bariery skóry i prowadzić do pogorszenia się jej kondycji. Problemem może okazać się zmniejszenie ilości wytwarzanego sebum. Skutek? Skóra stanie się szorstka i matowa, zacznie się łuszczyć i pękać. Rozwiązanie? Stosuj kosmetyki o działaniu odbudowującym, regenerującym i ochronnym.
2. Nawilżanie suchej skóry zimą
To absolutnie konieczność, jeśli chodzi o pielęgnację suchej skóry zimą. Czy wiesz, że im skóra mniej nawilżona, tym szybciej się wysusza? Widoczne są na niej także procesy starzenia i inne niedoskonałości, jest bardziej podatna na uszkodzenia i działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Do nawilżania używaj kosmetyków z zawartością mocznika, kwasu hialuronowego, masła shea lub koenzymu Q10.
3. Ochrona suchej skóry zimą
Sucha skóra jest równocześnie skórą wrażliwą. Bardzo mocno odczuwa zmiany atmosferyczne, co może objawiać się zaczerwienieniem, łuszczeniem i pieczeniem. Z tego powodu suchą skórę należy chronić zimą i zabezpieczyć jej naturalną warstwę hydrolipidową przed uszkodzeniami.
Dodaj komentarz