Jak nakładać rozświetlacz?

Jak nakładać rozświetlacz?

Rozświetlacz podkreśla rysy twarzy i sprawia, że cera wygląda promiennie. Mimo to wiele kobiet unika tego kosmetyku ze strachu, że używanie go wymaga dużej wprawy. Ich obawy nie są uzasadnione – stosowanie rozświetlacza nie jest aż takie trudne. Dowiesz się, jak nakładać rozświetlacz, a przedtem – jak go wybrać.

Jak wybrać rozświetlacz?

Najlepszym rozwiązaniem będzie kosmetyk w formie pudru prasowanego lub sypkiego, który po nałożeniu na skórę da efekt tafli, a nie pojedynczych drobinek. Z tego powodu powinnaś unikać zwłaszcza dużych błyszczących drobin, które wyglądają nienaturalnie. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie kosmetyku, sprawdź efekt w świetle dziennym.

Jak nakładać rozświetlacz?

Czoło
Nałożenie rozświetlacza na środek czoła ma na celu wyostrzenie konturu twarzy. Dodatkowo należy zaaplikować odrobinę tego kosmetyku na szczycie nosa. Kształt twarzy zyska na symetrii, jeżeli linię włosów podkreślisz bronzerem.

Brwi
Twoje brwi zyskają regularniejszy kształt, jeżeli nałożysz rozświetlacz tuż pod dolną linią brwi. Dodatkowo łuki wydadzą się optycznie większe. Nie należy malować linii na całej długości brwi; wystarczy pokryć rozświetlaczem skórę od połowy łuku do zewnętrznego kącika.

Oczy
Jeżeli masz małe oczy, nałóż rozświetlacz w ich kącikach. Ponadto odrobina tego kosmetyku na bocznych ściankach nosa w miejscu, w którym skóra jest nieco ciemniejsza, sprawi, że oczy wydadzą się bardziej wypoczęte. Z tej sztuczki makijażowej szczególne zadowolone będą te kobiety, których zmorą są cienie pod oczami.

Kości policzkowe
Aby podkreślić słabo zarysowane kości policzkowe, należy zastosować kombinację trzech kosmetyków: bronzera, rozświetlacza i różu. Bronzer powinien zostać zaaplikowany tuż pod kośćmi policzkowymi, rozświetlacz – tuż nad nimi, a za pomocą różu należy rozetrzeć oba te kosmetyki. Efekt jest bardzo naturalny.

Nos
Nos wyda się smuklejszy, gdy za pomocą rozświetlacza narysujesz cienką, jasną pionową linię. Dla jeszcze lepszego efektu można podkreślić skrzydełka nosa i jego czubek za pomocą bronzera. Dzięki temu twarz będzie bardziej symetryczna.

Usta
Nałożenie rozświetlacza tuż nad łukiem Kupidyna jest szczególnie istotne przy malowaniu ust ciemną szminką. Dzięki temu podkreślisz naturalny kontur ust, skorygujesz nieregularności, optycznie powiększysz wargi i nadasz im intensywniejszej barwy.

Podbródek
Postawienie na środku podbródka niewielkiej kropki rozświetlacza i nałożenie odrobiny bronzera umożliwi optyczne skrócenie pociągłej twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *