Jak malować rzęsy? Kilka przydatnych sztuczek dla pięknego makijażu oczu

Jak malować rzęsy? Kilka przydatnych sztuczek dla pięknego makijażu oczu

Otwieranie ust przy malowaniu oczu to już klasyka. Podgrzewanie zalotki przed makijażem rzęs lub obsypywanie włosków talkiem dla dodania objętości to tylko niektóre z metod malowania oczu. Jakie sposoby jeszcze możemy wykorzystać, żeby nasze rzęsy były ładnie pomalowane, a oczy precyzyjnie podkreślone?

Jak malować rzęs?

 1. Rzęsy możesz pomalować dwa razy. Za pierwszym nałóż bardzo małą ilość tuszu, a kiedy całkowicie się wchłonie, zaaplikuj drugą, większą warstwę. Dzięki temu sposobowi unikniesz efektu sklejonych rzęs.
 2. Ważne jest także, żeby malowanie zacząć od końców rzęs. Dzięki temu wyciągniesz rzęsy do góry i je podkręcisz. Potem należy dokończyć makijaż oczu, malując rzęsy od nasady aż po same końcówki.
 3. Co możesz zrobić, żeby łatwiej było ci zająć się rzęsami? Otwórz szeroko usta, żeby zminimalizować ryzyko mrugania. W ten sposób szybciej i bez brudzenia skóry pomalujesz rzęsy z dolnej powieki.
 4. Jeśli maskara odbiła się na powiekach lub na policzkach, to nie ścieraj całego makijażu oczu. Patyczkiem kosmetycznym zetrzyj tylko tusz do rzęs, a podkład lub cienie, które usunęłaś przy okazji, nałóż ponownie tylko w brakujących miejscach. Aby łatwiej zebrać maskarę ze skóry, poczekaj aż ta nieco przyschnie.
 5. Szukasz tuszu do rzęs, który spełnia wszystkie możliwe funkcje? Nie łudź się, takiego kosmetyku nie ma. Możesz za to stosować kilka maskar. Najpierw możesz zaaplikować tusz pogrubiający, a potem podkręcający. Inny wariant makijażu oczu to zastosowanie w pierwszej kolejności na przykład maskary wydłużającej, a potem pogłębiającej kolor.

Jak chronić i pielęgnować rzęsy, oczy i powieki?

 1. Co wieczór rób demakijaż. Nawet wtedy, gdy jesteś zmęczona i nic ci się nie chce. Spanie w makijażu i pozostawianie tuszu do rzęs na noc to najgorsze, co możesz zrobić dla swojego zdrowia i urody. Maskara w takiej sytuacji zaschnie na rzęsach, osłabi je i doprowadzi do łamania się lub wypadania.
 2. Dbaj o rzęsy nawet podczas snu. Wieczorem nałóż na nie olejek lub odżywkę. Składniki, działanie i właściwości tych kosmetyków dobierz do swoich potrzeb oraz rodzaju skóry i rzęs. Taka pielęgnacja zapewni wzrost i wzmocnienie rzęs, a także nawilżenie skóry.
 3. Raz na jakiś czas zrezygnuj z makijażu. Skorzysta na tym cała twoja buzia, a w szczególności cera i rzęsy. Pamiętaj także, żeby wodoodpornej maskary nie używać na co dzień – może osłabić rzęsy i podrażnić skórę powiek.
 4. Bardzo ważne jest, aby co trzy miesiące wymieniać maskarę na nową. Kosmetyk po tym czasie traci właściwości, a w środku pojawiają się pierwsze bakterie. Dzieje się tak pod wpływem powietrza wtłaczanego do środka przy wkładaniu i wyjmowaniu szczoteczki oraz przy braku odpowiedniego oczyszczania aplikatora.

Tusz do rzęs – przydatne triki

 1. Przed tobą ważne spotkanie, a twój tusz do rzęs właśnie się skończył lub zasechł? Nie martw się. Kosmetyk wstaw do gorącej wody i chwilkę odczekaj. Równie dobrze do środka możesz dodać kilka kropel płynu do demakijażu lub płynu do soczewek. Produkt zyska trochę bardziej płynną formułę.
 2. Jeżeli udało ci się kupić maskarę z idealną szczoteczką, to nie wyrzucaj jej, lecz zostaw aplikator i używaj go w przyszłości. Pamiętaj, żeby dokładnie umyć szczoteczkę; oczyszczaj ją też po każdym zastosowaniu.
 3. Jeśli chcesz mieć grube i gęste rzęsy, to wykorzystaj talk lub puder transparentny. Niewielką ilością produktu obsyp włoski, a następnie pomaluj maskarą. Efekt przerośnie twoje najśmielsze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *