Jak dbać o szyję i dekolt? Domowe sposoby i zabiegi kosmetyczne

Jak dbać o szyję i dekolt? Domowe sposoby i zabiegi kosmetyczne

Czy wiesz, że na szyi i dekolcie bardzo szybko pojawiają się zmarszczki? Co więcej skóra na tych częściach ciała jest bardzo delikatna i podatna na działanie różnych szkodliwych czynników. Można jednak w skuteczny sposób sprawić, żeby skóra na szyi i dekolcie wyglądała młodo i zdrowo. Jak to zrobić?

Skóra na szyi i dekolcie – charakterystyka

Skóra na dekolcie i na szyi jest nieco cieńsza niż ta na twarzy. Z tego powodu jest bardziej delikatna oraz podatna na uszkodzenia i działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Wymaga zatem regularnej i starannej pielęgnacji. Jest to tym bardziej ważne, bo około 25 roku życia mogą pojawić się pierwsze zmarszczki. Po części jest to wina tego, że po prostu zapominasz o pielęgnacji lub robisz to nie do końca dobrze.

Jak dbać o skórę szyi i dekoltu?

Domowe sposoby

Do pielęgnacji skóry szyi i dekoltu zastosuj krem przeciwzmarszczkowy do twarzy lub produktu przeznaczonego do tych części ciała. Kosmetyk wmasuj okrężnymi ruchami, zaczynając od dołu. Nie żałuj preparatu, bo im grubsza warstwa, tym lepiej wypielęgnowana będzie twoja cera. Podobnie postępuj z maską. Dobierz taką, która ma działanie ujędrniające, wygładzające i nawilżające.

Raz na tydzień możesz zrobić kompres z ciepłej oliwy. W podgrzanym produkcie zamocz gazę, a następnie połóż ją na szyi i dekolcie. Na niej rozłóż ręcznik lub folię, które zatrzymają ciepło. Dzięki temu oliwa będzie działała lepiej na skórę i zapewni ci bardziej widoczne i długotrwałe rezultaty.

W pielęgnacji skóry i dekoltu bardzo ważną rolę odgrywają peelingi. W zależności od rodzaju cery zastosuj peeling ziarnisty lub enzymatyczny. Nie poleca się używania peelingu gruboziarnistego, który mógłby uszkodzić delikatną skórę szyi i dekoltu. Po złuszczeniu martwych komórek naskórka skórę należy koniecznie nawilżyć.

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Jednym z zabiegów ujędrniających szyję i dekolt jest jonoforeza. Na oczyszczoną skórę kosmetyczka nakłada żel z odżywczymi składnikami. Za pomocą metalowych elektrod podłączonych do prądu o niskiej częstotliwości wmasowuje kosmetyk. Jonoforeza pobudza krążenie krwi, wygładza zmarszczki, przyspiesza wchłanianie kosmetyków w głąb skóry.

Zadbana skóra szyi i dekoltu – sposoby na łabędzią szyję

  1. Codziennie przez 10 minut chodź po mieszkaniu z książką na głowie.
  2. Nie opieraj się na wysokiej poduszce, bo wtedy pogłębiają się poprzeczne bruzdy na szyi.
  3. Przed snem stosuj kosmetyki przeciwzmarszczkowe – nakładaj je grubą warstwą.
  4. Śpij na plecach i na wyprofilowanej poduszce.
  5. Uważaj, żeby pościel lub pidżama nie odgniotła się na skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *