Idealne ombre na paznokciach hybrydowych? Sprawdź, jak zrobić babyboomer

Idealne ombre na paznokciach hybrydowych? Sprawdź, jak zrobić babyboomer

Nosiłyśmy już ombre na włosach i ustach. Pora więc na hit tego sezonu, czyli ombre na paznokciach w stylu babybommer. Sprawdź, jak cieniować paznokcie oraz jakich akcesoriów i lakierów użyć, żeby uzyskać piękny efekt.

Obmre krok po kroku

Co ciekawe do zrobienia ombre na paznokciach wcale nie potrzebujesz gąbki. Wystarczy tylko pędzelek z charakterystycznie wyciętym włosiem. Dzięki temu uzyskasz manicure bez bąbelków powietrza, zacieków i zanieczyszczeń. Pędzelek pozwala na szybkie i efektowne cieniowanie oraz uzyskanie zadowalających rezultatów. Idealnie sprawdzi się do zrobienia babyboomer, czy manicure, który łączy beżowe i różowe kolory z cielistymi lub białymi.

Babyboomer – zasady

Podczas robienia tego typu manicure ważne są dwie zasady. Pierwsza z nich mówi, że pierwszą warstwę lakieru cieniuje się z góry do dołu, a drugą – na boki. Dzięki temu wszystkie linie i przejścia kolorów stają się płynne. Druga zasada dotyczy siły nacisku pędzla na płytkę paznokcia. Należy delikatnie muskać włosiem paznokieć. Kierując się tymi dwoma zasadami, można stworzyć klasyczny babyboomer, a także manicure z dodatkiem brokatu.

Ombre – dobre rady

Najłatwiej blendują się kolory bardzo podobne do siebie, w prawie takiej samej tonacji i nieróżniące się zbytnio od siebie. Jeżeli planujesz zrobić klasyczny babyboomer, to pamiętaj, że jakiekolwiek niedoskonałości można zredukować przez zastosowanie półtransparentnego lakieru. Produkt rozmyje linie i nada im płynność. Wszelkie niedociągnięcia zamaskuje również grubsza warstwa topów lub zmieszanie dwóch kolorów i nałożenie ich na niedoskonałość. Ombre najłatwiej jest osiągnąć, nakładając cienkie warstwy lakierów i stosując bazę w jasnym odcieniu. Cieniowanie robi się, zaczynając od najjaśniejszego odcienia, a kończąc na ciemniejszym. Te zasady z pewnością ułatwi pracę osobom początkującym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *