[HIT] Two-Tone Hair, czyli koloryzacja w dwóch odcieniach

[HIT] Two-Tone Hair, czyli koloryzacja w dwóch odcieniach

Najmodniejsza koloryzacja zbliżającego się sezonu to bez dwóch zdań two-tone hair. To prawdziwy hit Instagrama. Fryzura, na której punkcie oszalały tysiące kobiet na całym świecie. Jak wyglądają włosy w stylu two-tone. Skąd przywędrował ten trend? I jak możemy wprowadzić go u siebie? Dowiedz się więcej.

Coraz to nowsze wariacje na temat koloryzacji włosów pojawiają się właściwie co sezon. Czasami sięgamy w nich do klasyki i prezentujemy ją w nieco odświeżonej wersji, a czasami jest to mieszanka sztuki i tego, co jest aktualnie na czasie np. w popkulturze. W przypadku two-tone hair wygląda to nieco inaczej.

Jak wyglądają two-tone hair?

Biorąc pod uwagę nazwę trendu, nietrudno rozszyfrować, że w koloryzacji two-tone hair królują dwa kolory. Styliści stawiają tutaj na kolory klasyczne, stonowane, niezbyt rzucające się w oczu. W tym trendzie nie chodzi o to, żeby szokować barwami, ale zwracać uwagę sposobem, w jakim zostają zestawione. To połączenie dwóch kontrastujących ze sobą kolorów – najczęściej jest to biel oraz czerń lub nieco naturalniejsze ciemne brązy z delikatnymi blondami.

Two-tone hair polega na tym, że kolory są wyraźnie odcięte od siebie i mocno kontrastują. Łączy się je w określony, innowacyjny sposób. Nie ma tutaj mowy o delikatnym balejażu czy jasnych refleksach. Nie jest to też koloryzacja ombre czy sombre, do której zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Najczęściej baza to ciemne włosy, które rozjaśnia jedno lub dwa jasne pasma.

Koloryzacja two-tone hair – wariacje

To, w jaki sposób połączymy ciemny kolor (czarny, kasztanowy, grafitowy, czekoladowy) z jasnym (biel, jasny blond, popielaty)  nie jest ściśle określone. Decydując się na włosy w stylu two-tone, mamy do wyboru kilka możliwości, dzięki czemu możemy dopasować tę stylizację do siebie i cięcia, które mamy.

  1. Ciemne włosy, jasna grzywka – w tej opcji tłem są ciemne włosy, a kontrastujący jasny kolor pojawia się wyłącznie na długiej grzywce
  2. Pojedyncze białe pasmo – jasne pasemko (grubsze lub cieńsze) może też zawędrować z grzywki nieco dalej i pojawić się po jednej lub drugiej stronie głowy.
  3. Jasny przód włosów – rozjaśnić możemy też cały przód fryzury, czyli pasma po lewej i prawej stronie od twarzy, oddzielając je od tyłu fryzury.
  4. Koloryzacja włosów pół na pół – ciekawą opcją jest też koloryzacja włosów w stylu Cruelli de Mon, gdzie jedna strona jest ciemna, a druga jasna.

Więcej inspiracji pod hasłami:
two-tone hair, skunk hair, black & white hair

Jak stworzyć two-tone hair?

Koloryzacja w stylu two-tone nie jest trudna do uzyskania, choć najlepiej oddać się w ręce zaufanego stylisty fryzur, który będzie wiedział, jak uzyskać pożądany efekt na naszych włosach bez szkody dla nich. Nie warto próbować robić tego na własną rękę. Głównie dlatego, że rozjaśnianie włosów to zabieg inwazyjny i wykonane niewłaściwie może skończyć się przepalonymi włosami.

  • Jedną z opcji jest oczywiście trwałe rozjaśnianie włosów, które najlepiej zrobić w połączeniu z zabiegiem Olaplex, aby nie zniszczyć pasm. Wykorzystuje się tutaj koloryzację metoda panelową, dzięki której możemy uzyskać efekt wyraźnego odcięcia kolorów typowego dla two-tone hair.
  • Drugą opcją jest tymczasowa koloryzacja włosów, czyli uzyskanie fryzury w dwóch kontrastujących kolorach za pomocą produktów zmywalnych np. szamponetek czy sprayów koloryzujących. Wadą tego rozwiązania jest efekt, który nie jest tak wyrazisty i oczywiście jego średnia trwałość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *