Fale na krótki włosach. Jak je zrobić?

Fale na krótki włosach. Jak je zrobić?

Posiadaczki krótkich włosów często zadają sobie pytanie, jakie fryzury można z nich zrobić. Stylizowanie krótkich włosów wydaje się bowiem trudne. Obalamy ten mit! W tym wpisie udowadniamy, że nawet na krótkich włosach można zrobić piękne, kobiece fale. Sprawdź sama, jakie to proste.

Mogłoby się wydawać, że zdecydowanie więcej możliwości mają kobiety o długich włosach. Plecenie warkoczy, upinanie misternych koków, falowanie czy prostowanie to tylko niektóre z pomysłów na fryzury skierowane właśnie do nich.

W przypadku krótszych włosów (tych całkiem krótkich lub sięgających do linii żuchwy) tych możliwości mamy zdecydowanie mniej. Co nie oznacza, że nie da się w takim przypadku mieć pięknych fal. Oczywiście, że się da!

Jak zakręcić krótkie włosy?

Pierwsze, co nasuwa się na myśl, to lokówka. Nie zawsze mamy ją jednak pod ręką. W związku z tym, podpowiadamy, najprostsze sposoby na fale na krótkich włosach – te wymagające dodatkowe sprzętu, ale też bazujące na sprawdzonych patentach. Jeśli masz krótkie włosy, koniecznie wypróbuj.

1. Lokówką o cienkiej końcówce

Najprościej wziąć do ręki lokówkę i stworzyć piękne fale, posługując się właśnie nią. Warto pamiętać tylko, aby dobrać końcówkę lokówki do długości i grubości swoich włosów. Nie sprawdzą się tutaj szerokie, grube i potężne lokówki, a dużo więcej osiągniemy cienkimi końcówkami. Włosy przed kręceniem lokówką trzeba umyć i wysuszyć, a potem można szaleć ze stylizacją i zakręcać je pasmo po paśmie.

2. Zwykłą prostownicą

Mając krótkie włosy, nie zawsze mamy w domu lokówkę, bo wydaje się zbędna. Często jednak pod ręką znajduje się prostownica. Ją również można wykorzystać do zakręcenia włosów. Robi się to sam samo, jak lokówką – różnica polega tylko na tym, że pasmo łapiemy między płytki prostownicy, przytrzymujemy na końcu i zakręcamy wokół złożonych ramion urządzenia. Tym sposobem uzyskamy subtelniejsze i nieco bardziej romantyczne fale na krótkich włosach.

3. Na małe wałki do włosów

Jeśli mamy czas dzień wcześniej, możemy umyć włosy i nawinąć je na wałki. Wybierajmy te mniejsze, delikatniejsze. Na duży wałek trudno będzie zawinąć krótkie włosy, a jeśli się to uda, może się w nocy z nich wyplątać. Efekt, jaki uzyskamy dzięki niewielkim wałkom, to tzw. baranek, czyli loki na krótkich włosach. Dodają uroku i wyglądają bardzo kobieco.

4. Na słomki do napojów

Czas na fryzurę w stylu afro, którą również możemy uzyskać na krótkich włosach. Wystarczy zawinąć je na plastikowe słomki do napojów (wykorzystujemy to, co byśmy wyrzucili, dzięki temu dbamy o środowisko). Im krótsze włosy, tym lepszy efekt – warto dzielić je na niewielkie pasma i nawijać na słomki, kiedy jeszcze są lekko wilgotne. Po rozpleceniu nad ranem wystarczy je przeczesać palcami (nie szczotką!) i podkreślić olejkiem do włosów.

5. Za pomocą małych koczków

Tak naprawdę fale na krótkich włosach możemy uzyskać też bez żadnych dodatkowych akcesoriów. Jedną z metod stylizacji jest kręcenia włosów poprzez spinanie ich w koki. Na krótkich włosach będą to raczej małe koczki, a fale mogą być nieco wyrazistsze i drobniejsze, ale warto tę metodę wypróbować. Trzeba tylko podzielić włosy na niewielkie sekcje, zawinąć je w ciasno przylegające do skóry koczki, zabezpieczyć gumkami i… pójść spać.

Jak utrwalić fale na krótkich włosach?

Jeśli już uzyskamy wymarzony efekt, warto wiedzieć, co zrobić, żeby fryzura utrzymała się dłużej. Sytuacja jest prostsza, gdy włosy są podatne na kręcenie: wtedy fale utrzymają się na nich do kolejnego mycia bez naszej pomocy. Jeśli jednak czujesz, że twoje włosy mogą rozprostować się po godzinie lub dwóch, wypróbuj proste sposoby na utrwalenie fal na krótkich włosach.

Pomóc może:
  • spryskanie włosów niewielką ilością lakieru,
  • wgniecenie we włosy odrobiny olejku arganowego,
  • uniesienie włosów u nasady suchym szamponem,
  • zastosowanie spray do stylizacji włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *