Dyfuzor i koncentrator – jak szybko wysuszyć włosy?

Dyfuzor i koncentrator – jak szybko wysuszyć włosy?

Masz długie włosy i ich suszenie zajmuje ci bardzo dużo czasu? A może po wysuszeniu pasemka są mało atrakcyjne? Zmień to dzięki zastosowaniu dwóch przydatnych gadżetów: dyfuzora i koncentratora. Na czym polega ich działanie i jak ich używać?

Czym jest dyfuzor?

Dyfuzor jest szeroką nakładką na suszarkę z długimi wypustkami. W zależności od rodzaju włosów i zastosowanych preparatów do stylizacji można stworzyć różnorodne fryzury: od drobnych loczków, przez delikatne fale, aż po burzę loków. Dyfuzor pozwoli także na zwiększenie objętości fryzury. Ten gadżet nadaje się do układania naturalnych loków i modelowania trwałej. Jest polecany dla dziewczyn z prostymi włosami, bo dzięki niemu będą mogły uzyskać piękne loki i nadać włosom objętości.

Co to jest koncentrator?

Koncentrator jest wąską końcówką skupiającą ciepłe powietrze na jednym odcinku włosów i sprawiającą, że schną one szybciej. Gadżet przykłada się do pasemek podczas modelowania na przykład okrągłą szczotką. Czy wiesz, że koncentrator nadaje się także do prostowania, wygładzania i nabłyszczania włosów? Szczelina w nasadce musi mieć odpowiednią szerokość – dzięki temu uzyskasz zakładane efekty.

Jak używać dyfuzora i koncentratora?

Zanim w ogóle zaczniesz suszyć włosy, daj im chwilę, żeby same podeschły. Następnie je rozczesz i zaaplikuj kosmetyk termoochronny lub piankę. Włosy podziel na kilka pasm, a potem każde z nich umieszczaj w dyfuzorze lub koncentratorze. Jedną wydzieloną sekcję włosów susz przez około 2 lub 3 minuty, najpierw ciepłym strumieniem powietrza, a potem chłodnym. Tak samo postępuj z kolejnymi pasemkami.

Inne akcesoria ułatwiające suszenie i modelowanie włosów

Oprócz dyfuzorów i koncentratorów do suszenia włosów przydadzą ci się inne akcesoria. Wraz z suszarką możesz kupić: kable zasilające (jeśli twój okaże się za krótki lub się popsuje), okrągłe szczotki (dzięki nim wymodelujesz i wysuszysz włosy za jednym razem), kratkę wlotu powietrza (w przypadku, gdy twoja się połamie lub zabrudzi), sitka (do wyłapywania włosów i zanieczyszczeń), nasadki (prostujące, stylizujące, rozczesujące).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *