Który kosmetyk do twarzy warto wybrać: krem czy olejek? Olejek to produkt naturalny, dlatego dużo łatwiej będzie znaleźć taki, który nie będzie uczulał. Chociaż na efekty ich stosowania trzeba poczekać, to są one spektakularne i długotrwałe. Oto najlepsze olejki do twarzy.
Olej (olejek) z pestek śliwki
Ten olejek ma właściwości intensywnie nawilżające ‒ sprawdzi się nawet w czasie kuracji izotretynoiną, która wyjątkowo wysusza skórę. Można go stosować samodzielnie lub w połączeniu z kremem. Jest lekki i niekomedogenny oraz ma intensywny zapach (w zależności od marki może pachnieć marcepanem).
Sucha oliwka z olejem z ogórecznika, słodkich migdałów i witaminy E
Ta mieszanka jest bardzo uniwersalna, ponieważ może być stosowana zarówno na skórę (twarzy i ciało), jak i na włosy (zwłaszcza końcówki). Zmiękcza i wygładza skórę, a przy tym natychmiast się wchłania. Dodatkowym atutem suchej oliwki na bazie oleju z ogórecznika, słodkich migdałów i witaminy E jest urzekający zapach.
Olej (olejek) z pestek winogron
Ten olejek ma za zadanie oczyścić skórę i/lub pielęgnować okolice oczu. Stosowany jako kuracja oczyszczająca może być łączony z olejkiem ze słodkich migdałów. Aby uzyskać taką miksturę, należy zmieszać trzy krople oleju z pestek winogron z siedmioma kroplami oleju ze słodkich migdałów. Gotową ciecz nakładamy na wilgotną skórę i masujemy ją, po czym zmywamy ręcznikiem zanurzonym najpierw w ciepłej, a następnie w zimnej wodzie; ostatni krok ma na celu zamknięcie porów skóry. Z kolei olej z pestek winogron stosowany jako preparat pod oczy wygładza zmarszczki w tych okolicach i stanowi wspaniały masaż relaksacyjny.
Olej (olejek) arganowy
To niezwykle wszechstronny olej i najlepszy wybór dla adeptów w sztuce olejowania. Może być stosowany do skóry (każdej, w tym skrajnie suchej, dojrzałej i wrażliwej), paznokci i skórek oraz włosów, zwłaszcza zniszczonych i ich końcówek. Olejek arganowy to wspaniały dodatek do peelingu z nasion. Ten ostatni jest niezwykle ścierny, dlatego odrobina oleju arganowego zrównoważy jego działanie.
Olej (olejek) jojoba, z krokosza bawierskiego i z czarnego pieprzu (mieszanka)
Najważniejszy w tej miksturze jest olejek z krokosza bawierskiego ‒ dodatek nienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy E nadaje mu intensywne właściwości antystarzeniowe. Połączenie wymienionych olejów ma działanie nie tylko pielęgnacyjne, lecz także aromaterapeutyczne. Ten urzekający zapach to zasługa czarnego pieprzu i geranium.
Mieszankę można dodawać do gotowych kosmetyków, na przykład do kremu odżywczego na noc, lub mieszać z innymi substancjami, choćby z kwasem hialuronowym (wtedy oleje lepiej i szybciej wnikają w skórę oraz nie pozostawiają tłustego filmu).
Wszystkie olejki, które polecamy, muszą być w stu procentach naturalne i nabyte w sklepach z produktami ekologicznymi. Ich marka jest nieistotna.
Dodaj komentarz