Dlaczego puder ryżowy?

Dlaczego puder ryżowy?

Puder ryżowy jest szczególnie popularny w Azji, ale krąg jego zwolenniczek sukcesywnie się poszerza. Jest uzyskiwany w wyniku przerobu ziaren ryżu siewnego. Puder ryżowy ma formę proszku i intensywnie białą barwę. Nałożony na twarz zazwyczaj pozostaje transparentny, ale w rzadkich przypadkach lekko bieli. Jakie właściwości ma puder ryżowy i jak go nakładać?

Puder ryżowy – skład i właściwości

 • Skład pudru ryżowego
  Dobrej jakości puder ryżowy to kosmetyk hipoalergiczny, pozbawiony talków i parabenów. Powinien zawierać składniki naturalne, przede wszystkim proszek ryżowy (Oryza Sativa Powder). Dobrze, jeżeli puder ryżowy zawiera bisabolol naturalnie zawarty w rumianku. Kosmetyk, który wybieramy, powinien być wolny od nylonu i polipropylenu. Wystarczy talk.
 • Matuje skórę
  Puder ryżowy sprawdzi się w pielęgnacji cery tłustej i mieszanej, ponieważ ma silne właściwości matujące. Z tego powodu stosuje się go przy produkcji filmów i podczas sesji zdjęciowych.
 • Absorbuje sebum
  Puder ryżowy idealnie wchłania sebum. Można go używać co rano – razem z innymi kosmetykami do makijażu – lub w celu wykonania drobnych poprawek w ciągu dnia.
 • Działa kojąco
  Puder ryżowy ma działanie łagodzące i kojące, zwłaszcza jeżeli zawiera wspominany wyżej bisabolol.
 • Wygładza skórę
  Puder ryżowy wygładza cerę, a przy tym nie powoduje efektu maski. Z tego powodu makijaż wykonany za pomocą pudru ryżowego nie zatyka porów.

Jak nakładać puder ryżowy?

Puder ryżowy może pełnić funkcję bazy pod makijaż lub go utrwalać.

Zazwyczaj jest dostępny w wersji sypkiej, dlatego nakładamy go tak jak każdy kosmetyk tego typu. Najlepiej sprawdzi się pędzel, na przykład kabuki. Zanurzamy go w pudrze, lekko strzepujemy jego nadmiar i nakładamy na twarz kolistymi ruchami w kierunku od dołu do góry.

Także gąbka nada się do nakładania pudru ryżowego. Najpierw trzeba ją delikatnie zamoczyć w wodzie tak, aby była nie mokra, lecz wilgotna. Następnie posypujemy pudrem gąbkę i nakładamy go na twarz za pomocą szybkich dociśnięć w kierunku z góry na dół. Nakładanie pudru za pomocą wilgotnej gąbki wydłuża trwałość makijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *