Demakijaż dla leniuszków. Ręcznik Makeup Eraser

Demakijaż dla leniuszków. Ręcznik Makeup Eraser

Płyn dwufazowy, mleczko, pianka, płatki kosmetyczne… Tych produktów używa prawie każda kobieta, kiedy wieczorem musi zrobić demakijaż. Prawie każda, bo niektóre wybrały ręcznik Makeup Eraser. Dzięki nim w kilka minut pozbędziesz się makijażu, i to nawet tego odpornego na wodę. Sprawdź, czy Makeup Eraser rzeczywiście usunie każdy rodzaj produktu.

Ręczniczek Makeup Eraser dostępny jest w trzech kolorach: różowym, czerwonym i czarnym. Wykonany jest z miękkiego materiału, z krótkim włosiem z jednej strony i nieco dłuższym z drugiej. Wyglądem przypomina zwyczajny ręcznik; jest jednak za mały, aby zawinąć umyte włosy lub osuszyć ciało po kąpieli. Według producenta usuwa wszystkie rodzaje makijażu: począwszy od tego zwykłego, wykonywanego przez nas na co dzień, poprzez wieczorowy i ślubny, a skończywszy na teatralnym i sportowym. Przed pierwszym użyciem zaleca się, aby ręcznik uprać i dokładnie wysuszyć. A jak zrobić demakijaż z pomocą Makeup Eraser?

Do usunięcia makijażu ręczniczkiem Makeup Eraser wystarczy niewielka ilość wody. Jeden brzeg ręcznika należy namoczyć, nadmiar wody odsączyć i przetrzeć całą twarz lub jej fragment. Skórę trzeba pocierać tak długo, póki wszystkie kosmetyki zostaną usunięte. Nie jest to dobry sposób wykonywania demakijażu, choć ręcznik Makeup Eraser całkiem nieźle radzi sobie z wodoodpornymi produktami kolorowymi. Skóra może być bowiem podrażniona i zaczerwieniona. Na uszkodzenia i otarcia narażona jest zwłaszcza delikatna skóra wokół oczu. Niestety nie możemy zastosować znanego nam triku wizażystów i lekko docisnąć ręcznik do powiek po to, by cienie i tusz do rzęs rozpuściły się – woda nie będzie miała na nie takiego wpływu, jak mleczko lub płyn dwufazowy. Poza tym, pozostaje jeszcze problem związany z utrzymaniem Makeup Eraser w czystości. Jak często należy go prać, aby pomiędzy jego włosiem nie pojawiły się mikroskopijne bakterie? Najlepszym rozwiązaniem byłoby powtarzanie tej czynności po każdym demakijażu. I tu przypominają się nam jednorazowe chusteczki lub płatki kosmetyczne… Cóż, wybór i tak należy do ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *