Bardzo dziwne sposoby na wybielenie paznokci

Bardzo dziwne sposoby na wybielenie paznokci

Przebarwienia na paznokciach to problem wielu z nas. A przyczyn pogorszenia się kondycji płytki paznokcia i pojawienia się odbarwień jest naprawdę sporo. Zaliczyć do nich można używanie ciemnych kolorów lakierów do paznokci, palenie papierosów i przemywanie paznokci zmywaczem z acetonem. Oczywiście są preparaty wybielające, dostępne w drogeriach lub aptekach. Są także domowe sposoby na to, aby pozbyć się niechcianych plamek.

Wybielające działanie posiada sok z cytryny. Powszechnie wykorzystuje się go do rozjaśniania przebarwień skórnych, ale równie dobrze poradzi sobie z niedoskonałościami płytki paznokcia. Do zabiegu użyj plasterka owocu lub soku z cytryny. Paznokcie pocieraj okrężnymi ruchami przez kilka minut. Taki zabieg możesz powtarzać tak często, jak tylko chcesz. Uważaj jedynie na drobne ranki, które mogły powstać przy wycinaniu skórek – sok z cytryny może spowodować szczypanie i zaczerwienienie.

Przebarwienia z paznokci usuniesz także… wybielającą pastą do zębów. Szczoteczką do zębów wetrzyj niewielką ilość pasty w płytkę paznokcia. Jeżeli przebarwienia są bardzo widoczne, paznokcie szoruj nieco mocniej i dłużej. Uważaj jednak, aby nie uszkodzić skórek i pazurków. Po skończonym zabiegu zastosuj krem nawilżający.

Mieszanki wybielające złożone z dwóch składników działają równie dobrze. Połącz sok z cytryny i sodę oczyszczoną oraz wodę utlenioną i sodę oczyszczoną. Pierwsza mikstura przeznaczona jest nawet do cienkich i słabych paznokci, druga natomiast – do pielęgnacji mocnych i grubych paznokci. Jeśli macie nierówną powierzchnię płytek paznokci, to lepiej zrezygnować z używania wody utlenionej i sody oczyszczonej. Preparat mógłby podrażnić skórę i dodatkowo osłabić paznokcie. Mieszanki wciera się szczoteczką do zębów, a następnie natłuszcza się dłonie i skórki kremem nawilżającym lub olejkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *