5 produktów kosmetycznych, które należy trzymać w lodówce!

5 produktów kosmetycznych, które należy trzymać w lodówce!

Swoje ulubione kosmetyki kobiety trzymają zazwyczaj blisko siebie, w miejscach, w których najczęściej wykonują zabiegi pielęgnacyjne. Część znajdziemy więc w łazience, a resztę w sypialni na toaletce. Zazwyczaj nie myślimy o tym, w jakiej temperaturze powinny być przechowywane kosmetyki, ale ustawiamy je tam, gdzie jest wolne miejsce. Są jednak takie produkty, dla których miejsce powinno znaleźć się w… lodówce!

Dlaczego?

Niekorzystne działanie na właściwości kosmetyków może mieć nadmierna wilgoć oraz wysoka temperatura. Chcąc uniknąć skrócenia czasu przydatności oraz utraty właściwości powinno się część kosmetyków przechowywać w lodówce. Niskie temperatury ograniczają utlenianie się substancji aktywnych w produktach kosmetycznych, a także ograniczają ryzyko zjełczenia kosmetyku. Dodatkową korzyścią może być zmniejszanie opuchlizny poprzez nakładanie zimnego produktu na twarz lub ciało.

Jakie kosmetyki powinno się trzymać w lodówce?

1. Kremy ze składnikami aktywnymi

Wszystkie produkty pielęgnacyjne, które w swoim składzie szczycą się zawartością takich składników aktywnych, jak np. witamina C, retinol, peptydy lub kwasy, powinny być przechowywane w niskich temperaturach. Trzymanie ich w lodówce zapobiega utracie cennych właściwości. Szczególnie ważne jest, aby w lodówce miały swoje miejsce kremy organiczne, ponieważ nie zawierają konserwantów.

2. Maseczki do twarzy

Nie tylko domowe maseczki do twarzy powinny mieć swoje miejsce w lodówce. Ta metoda przechowywania masek do twarzy jest odpowiednia zwłaszcza dla osób o wrażliwej cerze naczynkowej, ponieważ zimna maseczka załagodzi podrażnienia, ukoi cerę i zniweluje zaczerwienienia.

3. Kremy pod oczy

Przechowywanie kremu pod oczy w niskiej temperaturze to nie tylko sposób na stworzenie zimnego kompresu pod oczy, który załagodzi podrażnienia i zmniejszy opuchliznę. Niska temperatura wzmacnia działanie kremów pod oczy, zwłaszcza tych o wysokiej zawartości naturalnych składników.

4. Lakiery do paznokci

Przechowywanie w lodówce lakierów do paznokci wzbudza niemałe kontrowersje. Jedni twierdzą, że niska temperatura przyspiesza gęstnienie lakierów, a więc działa na ich szkodę. Drudzy uważają, że zimno przedłuża trwałość kosmetyku i sprawia, że lakier łatwiej się rozprowadza.

5. Woda termalna/mgiełka

Przechowywanie mgiełek do twarzy lub wody termalnej w lodówce to najlepsza metoda na letnie orzeźwienie. Schłodzony, mokry spray przyniesie natychmiastową ulgę i ochłodę w upalne dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *