Trendy w makijażu, które nie są już modne

Trendy w makijażu, które nie są już modne

Mówi się, że mody przemijają. Podobnie jest w świecie makijażu, w którym przez pewien czas panują określone trendy. Sprawdź, co ostatnio się zmieniło, co nie jest już modne i jak na pewno się nie malować.

Konturowanie twarzy

Trend na konturowanie twarzy zapoczątkowała Kim Kardashian. Na czym polegał? Chodziło o aplikowanie kosmetyków w taki sposób, który podkreśli atuty, a zamaskuje niedoskonałości naszej twarzy. Do konturowania twarzy używało się przeważnie korektorów w dwóch odcieniach, a także rozświetlaczy i bronzerów. Wydawać by się mogło, że to całkiem fajny sposób malowania się. Dlaczego więc nie jest już modny? Makijaż tego typu trwał zbyt długo i był za dużym obciążeniem dla skóry.

Powiększanie ust konturówką

Usta obrysowuje się wokół konturówką, a następnie wypełnia szminką. Teoretycznie jeśli taki makijaż jest dobrze wykonany i wygląda naturalnie, to może cię upiększyć i sprawić, że twoje usta będą optycznie większe i pełniejsze. Jednak w większości przypadków wargi obrysowane konturówką wyglądały bardzo źle, a osoby z takim makijażem – komicznie.

Przedłużone rzęsy

Owszem, przedłużane rzęsy mogą wyglądać naturalnie, ale pod warunkiem, że są zrobione profesjonalnie. Taki zabieg nie polega bowiem na przyczepieniu paska z gęstymi włoskami bez żadnego dopasowania i wypielęgnowania naturalnych rzęs. Skutek? Oko wygląda asymetrycznie, powieka jest ciężka, a ty ledwo co widzisz. Nic dziwnego, że rzęsy typu 5D lub 4:1 odeszły do lamusa.

Matowe usta

To kolejny trend wylansowany przez Kardiashianki. Matowe usta może i dla niektórych wyglądają ładnie. Niestety z ich kondycją nie jest już tak dobrze. Bardzo trudno jest znaleźć matową szminkę, która jednocześnie nawilża wargi i przeciwdziała ich przesuszeniu. W przeciwnym wypadku na ustach pojawią się suche skórki, a naskórek będzie podrażniony.

Kocie oko

Malowanie kreski typu kocie oko już od dawna nie jest na czasie. Taki makijaż wygląda bardzo teatralnie, ciężko i zbyt mocno. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zrobienie smoky eyes i narysowanie jednej, wąskiej kreski, która będzie wyglądała naturalnie i delikatnie.