Ukryta strona perfum, czyli jak manipulować zapachem?

Ukryta strona perfum, czyli jak manipulować zapachem?

Możesz być szczuplejsza, odjąć sobie kilka lat, dodać inteligencji, wzbudzić czyjeś zaufanie lub stworzyć klimat bliskości tylko za sprawą perfum! Wystarczy kropla aromatu z sekretną nutą zapachową, aby odmienić siebie. Michał Jeger (Mo61 Perfume Lab) i Anna Parniewicz (GaliLu Olfactory) odkrywają świat niezwykłych właściwości składników zapachowych.

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Nie chodzi jednak wyłącznie o wygląd, choć on skupia większą część uwagi. Jego dopełnieniem jest zapach, który najsilniej oddziałuje na zmysły. Za sprawą odpowiedniej nuty zapachowej możemy przekazać wiele niewerbalnych informacji na swój temat. Jak za sprawą odpowiednio dobranych perfum stworzyć pożądany wizerunek siebie? Bardzo łatwo.

Nuta: różowy grejpfrut
Efekt: odmłodzenie

Aromat różowego grejpfruta stwarza wrażenie, jakbyśmy byli zdecydowanie młodsi niż w rzeczywistości. Udowodnił to amerykański neurolog, Alan Hirsch. Grupie badanych mężczyzn podawał próbki różnych zapachów, a następnie prosił o ocenę wieku kobiet na wskazanych zdjęciach. Nuta różowego grejpfruta rzeczywiście zdecydowanie zmieniała postrzeganie wieku kobiet, odejmując im lat.

Nuta: lawenda
Efekt: wzbudzanie zaufania

Relaksujące działanie lawendy to jedno. Lawendowe nuty w perfumach sprawiają, że osoba o takim zapachu wydaje się zdecydowanie bardziej godna zaufania. Ponownie potwierdził to eksperyment, w którym osoby używające różnych perfum miały prosić o pożyczkę. Zdecydowanie najwięcej pieniędzy udało się zdobyć tym, którzy pachnieli lawendą.

Nuta: korzenno-kwiatowa
Efekt: wyszczuplanie

Perfumy z nutami przypraw lub niektórych kwiatów zdecydowanie poprawiają postrzeganie naszej wagi. Korzenny aromat odejmuje kilogramów. Dla wielu osób wydajemy się wówczas dużo szczuplejsi. Nie trzeba stosować restrykcyjnych diet, kiedy wystarczy tylko zapachowa manipulacja.

Nuta: zielona trawa, liściaste
Efekt: dodanie inteligencji

Geniusz ukryty jest w liściach. Zielone nuty liści, traw lub pąków silnie oddziałują na pamięć zapachową i wzbudzają w rozmówcy określone emocje. W taki sposób dla kogoś zapisujemy się jako wizjonerzy i geniusze. Świeże aromaty zielonych roślin bezsprzecznie dodają inteligencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *