Sprawdzone sposoby na spierzchnięte usta

Sprawdzone sposoby na spierzchnięte usta

Usta to bardzo delikatna i wrażliwa część twarzy. Codziennie aplikujemy na nie kolorowe kosmetyki, ale czy wystarczająco o nie dbamy i je chronimy? Jeżeli nie poświęcasz im należytej uwagi, to od zaraz powinnaś to zmienić. Sprawdź, jak w prosty i jednocześnie skuteczny sposób wypielęgnować spierzchnięte usta.

Pij wodę

Jeżeli twoje usta są spierzchnięte, to pewnie brakuje im odpowiedniej dawki wody. To, że skóra jest sucha, może świadczyć o odwodnieniu, a to negatywnie wpływa nie tylko na wargi, lecz także na cały organizm. Na przyszłość pamiętaj o regularnym spożywaniu przynajmniej 1,5 litra niegazowanej wody i pokarmów, które zawierają dużo wody i składników nawilżających.

Ochronne pomadki

To must have każdej dziewczyny, która chciałaby mieć piękne usta. Pomadki chronią wargi przed zimowym wiatrem, promieniami UV, zanieczyszczeniem powietrza i innymi szkodliwymi czynnikami. Taki kosmetyk zawsze powinnaś mieć przy sobie, a ponieważ jest niewielki, zmieści się do torebki, każdej kieszeni lub plecaka. Pomadkę trzymaj przy łóżku lub na biurku w pracy. Wybieraj te kosmetyki ochronne, które zawierają naturalne składniki, są bezbarwne i bezzapachowe.

Peeling

Cukrowy peeling z miodem to najlepszy sposób na wygładzenie spierzchniętych ust. Dzięki złuszczaniu krążenie krwi polepszy się, usta będą gładkie i uelastycznione, a kosmetyk zapewni ustom wiele odżywczych składników. Ważne jest jedynie regularne peelingowanie warg i nakładanie na nie nawilżających produktów.

Pomadka z peelingiem

To idealne połączenie złuszczania i kompleksowej pielęgnacji. Takie kosmetyki zawierają roślinne oleje, masła i cukier trzcinowy. Wystarczy raz zaaplikować pomadkę, a wargi w mig staną się gładkie, nawilżone, odżywione i zabezpieczone przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Maseczka

Do pielęgnacji ust możesz wybrać maseczki drogeryjne, które stały się ostatnio bardzo popularne, lub zrobić taki kosmetyk samodzielnie. Wystarczy, że na wargi nałożysz grubszą warstwę miodu, wazeliny lub olejku kokosowego. Po kilku minutach maseczkę zmywa się, a na usta nakłada się pomadkę lub nawilżający krem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *