Opalanie natryskowe. Alternatywa dla naturalnej opalenizny

Opalanie natryskowe. Alternatywa dla naturalnej opalenizny

Chcesz, żeby twoja skóra miała złocisty odcień, ale boisz się oparzeń lub nie lubisz czekać? Wypróbuj opalanie natryskowe. To świetny wynalazek dla osób, które mają jasną skórę i są podatne na słoneczne poparzenia. Jeżeli należysz właśnie do takiej grupy, to nie czekaj, umów się na wizytę u kosmetyczki.

Co to jest i na czym polega opalanie natryskowe?

Opalanie natryskowe jest zabiegiem. który polega na rozpyleniu produktu brązującego na powierzchni skóry. Klientka wchodzi do specjalnej kabiny, a przeszkolona osoba za pomocą pistoletu natryskowego rozpyla preparat. Efekt jest widoczny natychmiast, ale ostateczny rezultat uzyskuje się po 24 godzinach. Można poddać się opalaniu całego ciała, ciała bez twarzy lub samych nóg. Do wyboru mamy kilka odcieni samoopalacza.

Jak przygotować się do opalania natryskowego?

Na dzień lub na dwa dni przed umówioną wizytą zrób dokładny peeling całego ciała. Dzięki niemu usuniesz martwe komórki naskórka, które mogłyby zaburzyć równomierny efekt opalenizny oraz przyczynić się do powstania smug i plam. W trakcie peelingu więcej czasu poświęć następującym fragmentom ciała: łokciom, kolanom, kostkom, palcom i skórze pomiędzy piersiami.

W dzień zabiegu nie używaj kremu, dezodorantu, balsamu i perfum oraz się nie maluj. Zbędne włoski usuń na 24 godziny przed opalaniem natryskowym. Tego dnia warto także wziąć prysznic. Skóra przed zabiegiem powinna być czysta, złuszczona i dobrze nawilżona. Na kilka dni przed opalaniem natryskowym warto codziennie wcierać w nią balsam oraz dbać od środka (pić więcej wody, nie jeść słodyczy, a dietę uzupełnić o dodatkową dawkę warzyw).

Jak wygląda zabieg opalania natryskowego?

Przed zabiegiem należy zdjąć ubranie i biżuterię. Następnie zakładamy jednorazową bieliznę, czepek na włosy, ochraniacze na stopy. Kosmetyczka zabezpiecza paznokcie i skórki wokół nich oraz kolana, kostki, pięty i łokcie, żeby nie były zbyt ciemne i przebarwione. W trakcie opalania wykonujemy polecenia kosmetyczki, a po zabiegu zakładamy luźne ubrania w ciemnych kolorach.

Opalanie natryskowe – co robić po zabiegu?

Przez 8 godzin po zabiegu unikaj wody, kremów, olejów, balsamów i aktywności fizycznej. Nie należy nosić obcisłych ubrań oraz butów i akcesoriów, które mogłyby zetrzeć opaleniznę. Efekt utrzymuje się przez nieco ponad tydzień. Efekt skraca peelingowanie lub kąpiel w basenie. Opalenizna może pobrudzić odzież; na szczęście plamy schodzą po pierwszym praniu. Jeżeli jesteś wrażliwa na zapachy samoopalaczy, to preparat do opalania natryskowego nie ma aż tak intensywnego i nieprzyjemnego aromatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *